Policjanci zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który miał obnażać się przed dzieckiem

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

8 stycznia funkcjonariusze z Komisariatu Policji III w Krakowie otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie, który miał zaczepiać na terenie Olszy dziewczynkę i obnażać się przed nią.

W miniony wtorek policjanci zatrzymali 34-latka, z którym prowadzone są czynności procesowe pod nadzorem prokuratury i ustalane są okoliczności zaistniałego zdarzenia.

– Jak wynika z otrzymanego zgłoszenia, 8  stycznia ok. godz. 13:15 na terenie Olszy, 10-latka  została zaczepiona przez nieznanego mężczyznę , który  ostentacyjnie obnażył  się przed nią  i zwrócił się do niej nieprzyzwoitymi słowami. Małoletnia ominęła  nieznajomego  i skierowała się do domu gdzie poinformowała bliskich o sytuacji.  Ojciec małoletniej  udał się do komisariatu w celu poinformowania o zajściu – relacjonuje Sebastian Gleń, rzecznik małopolskiej policji.

Funkcjonariusze Komisariatu Policji III w Krakowie przeprowadzili w tej sprawie szereg czynności operacyjnych, które pozwoliły na wytypowanie osoby, której wizerunek zarejestrował monitoring.

We wtorek po południu zatrzymali mężczyznę w jego krakowskim mieszkaniu.

Obecnie prowadzone są czynności procesowe i operacyjne zmierzające do ustalenia okoliczności zdarzenia oraz oceny prawno-karnej zdarzenia.

– Zebrane w sprawie materiały zostały przesłane do właściwej miejscowo prokuratury – informuje Gleń.

comments powered by Disqus