Pomógł nielegalnie przekroczyć granicę. Syryjczyk zatrzymany przez policję

fot. KPP Białystok

40-latek usłyszał zarzut pomocnictwa w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy i niezatrzymania się do policyjnej kontroli.

Na 2 miesiące sąd aresztował Syryjczyka, który wioząc 9 obywateli Iraku nielegalnie przebywających w Polsce, nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Po pościgu ulicami Bielska Podlaskiego,  kierowca został zatrzymany przez policjantów krakowskiego oddziału prewencji.

Próbował uciec pieszo

Do zdarzenia doszło 14 listopada. Policjanci krakowskiego oddziału prewencji kontrolowali pojazdy na ulicach Bielska Podlaskiego.

Gdy mundurowi wydali polecenie do zatrzymania się kierowcy volkswagena, mężczyzna zignorował polecenia mundurowych i zaczął uciekać.

– Policjanci natychmiast ruszyli za nim w pościg ulicami miasta. W pewnym momencie, na ulicy Kościuszki, kierowca zatrzymał pojazd i próbował uciec pieszo. Po chwili jednak był już w rękach funkcjonariuszy – informuje KPP Białystok.

Mundurowi ustalili, że pojazdem kierował 40-letni obywatel Syrii, który na stałe mieszka w Niemczech. Szybko również wyszedł na jaw powód jego ucieczki.

W busie, którym kierował Syryjczyk, mundurowi znaleźli 9 obywateli Iraku, w tym kobiety i dzieci, którzy nielegalnie przekroczyli granicę.

Dwoje imigrantów trafiło pod opiekę lekarzy, pozostali zostali przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej. Kierowca volkswagena został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.

Mężczyzna usłyszał dwa zarzuty: pomocy w nielegalnym przekroczeniu granicy oraz niezatrzymania się do kontroli drogowej. We wtorek sąd zdecydował, że 40-latek najbliższe 2 miesiące spędzi w areszcie.

comments powered by Disqus