Poszukiwany listem gończym ukrył się w łóżku

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Policjanci zatrzymali w Skawinie poszukiwanego 32-latka. Mężczyzna ukrył się przed nimi w łóżku, w schowku na pościel. Został  zatrzymany i trafił do zakładu karnego, gdzie odsiedzi zasądzoną wcześniej karę.

W piątek 20 stycznia kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie ustalili, że poszukiwany 32-latek przebywa w Skawinie. Mężczyzna był poszukiwany za kradzież tożsamości i za przywłaszczenie powierzonej mu rzeczy. Za pierwsze przewinienie nałożono mu karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności, za drugie – 50 dni.

Pod ustalonym adresem policjanci zastali członków rodziny poszukiwanego, którzy przekonywali, że 32-latek obecnie „przebywa za granicą w celach zarobkowych”. Kryminalni jednak nie dali temu wiary i postanowili dokładnie sprawdzić każdy kąt mieszkania. Okazało się, że mieli rację, bo poszukiwany był na miejscu i starannie się ukrył przed nimi w łóżku, w schowku na pościel.

32-latek został przez policjantów zatrzymany, osadzony w policyjnej celi, a kolejnego dnia doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi wcześniej zasądzoną karę prawie ośmiu miesięcy pozbawienia wolności.