Poważny wypadek na Grota-Roweckiego. W taksówce była kobieta w ciąży

fot. Krzysztof Kalinowski

Przed południem doszło do groźnego wypadku na skrzyżowaniu ulic Grota-Roweckiego i Kapelanki. W tym przypadku jednak trudno szukać winnych.

Około 11:30 policja otrzymała zgłoszenie o wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w stronę ul. Kapelanka jechały dwa samochody – volkswagen, którym poruszał się starszy mężczyzna z pasażerką oraz taksówka z kobietą w ciąży.

– W pewnym momencie starszy mężczyzna z volkswagena miał zasłabnąć. Z samochodu wysiadła pasażerka, aby pomóc kierowcy. Podobnie zrobił kierowca taksówki. Nagle volkswagen ruszył i uderzył w znajdującą się przed nim taksówkę – mówi Piotr Szpiech, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.

Na miejscu kierowca, który zasłabł był reanimowany i po przywróceniu czynności życiowych, trafił do szpitala. Taksówkarz, według informacji policji, nie odniósł poważniejszych obrażeń. Na miejscu ratownicy medyczni zbadali również kobietę w ciąży, która jechała taksówką.

Najprawdopodobniej, podczas zasłabnięcia, mężczyzna trzymał nogę na hamulcu, ale ta po pewnym czasie ześlizgnęła się na pedał gazu.