Praca w branży lotniczej. Sprawdź, z czym to się je

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Pilot, stewardesa czy kontroler ruchu to zawody, które w oczywisty sposób kojarzą się z pracą w branży lotniczej. Nie każdy jednak wie, że codziennie na lotnisku swoje obowiązki wykonuje kilkaset osób. W Kraków Airport wkrótce odbędą się targi, które pozwolą w jednym miejscu spotkać przedstawicieli 40 służb lotniskowych i zapoznać się z procedurami rekrutacyjnymi na poszczególne stanowiska.

Czym zajmuje się agent holdingowy? Jaką rolę pełni marszałek? Co kryje się w strefie zastrzeżonej? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą pracownicy oraz inne służby pracujące w Kraków Airport.

Praca na lotnisku niesie ze sobą wiele wyzwań i odpowiedzialnych zadań, ale też dużą satysfakcję z realizowanych obowiązków. W proces przygotowania lotu zaangażowanych jest wiele osób, a wykonywane przez nie czynności w dużym stopniu wpływają na komfort i bezpieczeństwo naszej podróży.

To również okazja, aby zajrzeć do tych części lotniska, do których na co dzień nie mamy dostępu. Uczestnicy wydarzenia bez wychodzenia z domu będą mogli zobaczyć, czym na co dzień zajmują się pracownicy krakowskiego portu lotniczego. Dowiedzą się także, jak wyglądają procedury rekrutacyjne na poszczególne stanowiska i jak pokierować swoją edukacją, aby zdobyć wymarzony zawód.  Targi zostały podzielone na 4 bloki tematyczne: funkcjonowanie lotniska, ścieżka pasażera, ścieżka bagażu oraz obsługa statku powietrznego.

Swoją obecność na targach potwierdziło blisko 40 przedstawicieli jednostek funkcjonujących w Kraków Airport, takich jak: Polskie Linie Lotnicze LOT, Straż Graniczna czy Krajowa Administracja Skarbowa. O swojej pracy opowiedzą osoby pracujące w takich działach, jak: Służba Ochrony Lotniska, Usługi Lotnicze, Koordynacja i Planowanie Operacyjne, Utrzymanie Sieci, Systemów Informatycznych i Telekomunikacyjnych czy Lotniskowa Służba Ratowniczo-Gaśnicza.

Transmisja na żywo z targów dostępna będzie 22 marca, w godz. 8:00-14:15, na mediach społecznościowych Kraków Airport.