Pracownicy okradali sklep meblowy. Umeblowali sobie mieszkania

fot. Małopolska Policja

Pracownicy jednego z podkrakowskich sklepów meblowych okradali swojego pracodawcę. Łupem złodziei padły meble na kwotę ponad 120 tysięcy złotych.

Łupem złodziei padł asortyment meblowy  o wartości 123 tysięcy złotych. Towar zaczął znikać z magazynu początkiem czerwca 2023 roku. Śledczy ustalili, że złodzieje to dwaj pracownicy pokrzywdzonej firmy i w takcie prowadzonych czynności procesowych zebrali materiał dowodowy potwierdzający ten fakt.

We wtorek 2 lipca policjanci zatrzymali podejrzanych i przeszukali ich mieszkania. W trakcie działań pod adresem zamieszkania młodszego z nich funkcjonariusze ujawnili zarówno nierozpakowane meble, jak i te, którymi sprawca zdołał już umeblować dwa z tych mieszkań. Przedstawiciel pokrzywdzonej firmy potwierdził, że asortyment pochodzi z kradzieży. Sprawcy zostali zatrzymani, a skradzione rzeczy odzyskane i zwrócone firmie, której są własnością.

Tego samego dnia 31 i 47-latek usłyszeli zarzut dokonania wspólnie i w porozumieniu kradzieży mebli, za co grozi im do pięciu lat więzienia.