Prezydent Krakowa idzie na autokwarantannę

Jacek Majchrowski idzie na "autokwarantannę" fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jacek Majchrowski zdecydował się na pracę zdalną z domu, a zarazem odizolowanie się od swoich współpracowników, mimo że wynik testu na koronawirusa okazał się ujemny.

– Od wielu dni Kraków jest w strefie czerwonej. Niestety sytuacja nie zmienia się na lepsze. Codziennie setki krakowian zarażają się, a dziesiątki trafiają do szpitali – poinformował dziś Jacek Majchrowski na swoim profilu Facebook. – Dzisiaj nie mogę wam powiedzieć, że wychodzimy z kryzysu. Z rozmów z ekspertami wynika, że przez najbliższe tygodnie sytuacja raczej nie ulegnie poprawie – dodał.

Koronawirus dotknął również urząd miasta. Część personelu pracuje zdalnie, natomiast obiekt jest zamknięty dla odwiedzających. – Sytuacja tak się ułożyła, że ja także od dzisiaj idę na autokwarantannę – powiedział prezydent. 

Jacek Majchrowski miał robiony wymaz w ubiegły piątek. Wynik okazał się ujemny, jednak w bliskim gronie prezydenta znalazły się osoby, które miały wynik dodatni, dlatego zdecydował się on wykonywać pracę zdalną z domu dla bezpieczeństwa.

– Czuję się na razie dobrze – podsumował prezydent. 

comments powered by Disqus