Prezydent Krakowa: „Nie wierzcie państwo różnym ludziom, którzy opowiadają bzdury i idźcie się szczepić"

Prezydent Jacek Majchrowski fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Miasto zorganizuje dowóz na szczepienie przeciwko Covid-19. Pomoc jest skierowana do osób z niepełnosprawnościami i seniorów 70+, którzy nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień. O udział w samej akcji szczepień zaapelował do krakowian prezydent Jacek Majchrowski.

W związku z realizacją Narodowego Programu Szczepień przeciwko COVID-19 urząd miasta zgodnie z zaleceniami rządowymi, będzie realizować transport do punktów szczepień. Pomoc na terenie Krakowa, dla uprawnionych pacjentów będzie organizowana od 25 stycznia.

Z tej formy wsparcia mogą skorzystać mieszkańcy Krakowa, którzy posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym, o kodzie R lub N albo odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami, a także wszyscy powyżej 70. roku życia, którzy nie mają możliwości samodzielnego dotarcia do punktu szczepień.

Apel prezydenta

– Włączamy się w dowóz pacjentów na szczepienia. Są wyłonione dwie firmy które będą dowozić normalną taksówką lub większą, która będzie mogła przetransportować wózek inwalidzki – mówi prezydent Majchrowski.

Prezydent zaapelował również do krakowian, by wzięli udział w akcji szczepień.

– Chciałem zaapelować o same szczepienia. Żebyście państwo wzięli udział w tej akcji szczepień. Przechodziłem koronawirusa stosunkowo łagodnie, tzn. nie najbardziej łagodnie, ale stosunkowo łagodnie. I muszę państwu powiedzieć, że naprawdę warto się szczepić, bo nawet tego typu przejście, jakie ja przechodziłem jest dosyć uciążliwe i w trakcie choroby i jakieś dwa tygodnie po tej chorobie człowiek jest naprawdę bardzo osłabiony. Pamiętajcie państwo o tym. Nie wierzcie różnym ludziom, którzy opowiadają bzdury, idźcie do szczepień – powiedział prezydent.

Jak zgłosić się po pomoc?

Osoby chcące skorzystać w tym zakresie ze wsparcia miasta, mogą zgłaszać się za pomocą specjalnie uruchomionej infolinii.

Osoby te mogą kontaktować się za pomocą specjalnej infolinii, czynnej od poniedziałku do piątku, w godz.: 8.00–15.00, pod nr tel. 12 616 52 66.

– Prosimy pamiętać, że Urząd Miasta Krakowa nie wyznacza terminu i miejsca szczepienia, a zapewnia jedynie transport osobom do tego uprawnionym – informuje urząd miasta.

Od 15 stycznia, na konkretny termin szczepienia, mogą zarejestrować się osoby, które skończyły 80 lat, a od 22 stycznia osoby, które skończyły 70 lat. Szczepienia rozpoczną się 25 stycznia.

Rejestracja odbywa się za pośrednictwem:  dedykowanej infolinii, pod nr tel. 989, Internetowego Konta Pacjenta, wybranego punktu szczepień (lista punktów szczepień w Małopolsce).

Szczegółowe informacje dostępne są na rządowej stronie pod adresem: www.gov.pl.

 

Aktualności

Pokaż więcej