Próbowali założyć konto na podrobiony dowód osobisty

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn, którzy próbowali założyć w banku konto na podrobiony dokument tożsamości.

Tydzień temu do wydziału prewencji krakowskiej komendy policji zadzwoniła pracownica banku ze Śródmieścia. Poinformowała, że przy jej stanowisku znajduje się dwóch mężczyzn, a jeden z nich najprawdopodobniej posługuje się podrobionym dowodem osobistym.

– Policjanci wylegitymowali podejrzanych petentów. Starszym z nich okazał się 50-letni krakowianin, natomiast młodszy przedstawił dowód osobisty, którym posługiwał się w banku – mówi Barbara Szczerba z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Obydwaj zostali przewiezieni do jednostki, gdzie w wyniku przeszukania funkcjonariusze znaleźli u młodszego z mężczyzn drugi dowód tożsamości, tym razem zawierający jego prawdziwe dane osobowe. 25-letni bielszczanin posiadał też przy sobie trzy telefony komórkowe.

W rzeczach osobistych 50-latka kryminalni również znaleźli trzy telefony komórkowe oraz niewielką ilość marihuany.

Obaj trafili do policyjnego aresztu. Bielszczanin usłyszał zarzut fałszowania dokumentu i używania go za autentyczny, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do pięciu lat. Krakowianin natomiast odpowie za posiadanie środków odurzających za co przepisy przewidują karę pozbawienia wolności do trzech lat.

comments powered by Disqus