Przebudowa torowiska w Nowej Hucie już za połową. Od poniedziałku zmiany na skrzyżowaniach

Zdjęcie z października 2021 fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W Nowej Hucie trwa przebudowa blisko dwukilometrowego torowiska tramwajowego wzdłuż al. Jana Pawła II i ul. Ptaszyckiego. Roboty wkraczają w kolejną fazę, pojawią się nowe zmiany w organizacji ruchu.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa zapowiedział, że w poniedziałek 28 marca otwarte dla ruchu zostanie skrzyżowanie al. Jana Pawła II z ul. Zuchów i Zachemskiego, natomiast zamknięte zostanie to z ul. Klasztorną i Bulwarową.

To jeszcze nie ostatnie zmiany w ruchu związane z prowadzonym remontem. Jednym z kluczowych etapów dla tej inwestycji będą również prace na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Daniłowskiego – jego zamknięcie prawdopodobnie nastąpi w czasie, kiedy niedostępne będzie dla ruchu to z Klasztorną i Bulwarową.

Koniec w lipcu

Do tej pory w ramach przebudowy torowiska wykonano nową podbudowę, ułożono podkłady i płyty tramwajowe, ułożono szyny i zamontowano większość słupów trakcyjnych. Zaawansowanie prac to 55 procent.

Obecnie ekipy nadal układają nowe podkłady i szyny, rozkładają maty podtłuczniowe, które zasypują warstwą tłuczniową. Przygotowują konstrukcje pod “zielone” torowisko. Trwa montaż prefabrykowanych płyt torowych i międzytorowych. Przed nimi jeszcze uzbrajanie słupów trakcyjnych.

Koszt inwestycji to ponad 33 mln zł, a jej zakończenie planowane jest w lipcu.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta