Przebudowa ulicy Królowej Jadwigi bez opóźnień [ZDJĘCIA]

fot. Bartłomiej Kołaczek/LoveKraków.pl

Do końca maja zakończą się wszystkie prace budowlane na odcinku ulicy Królowej Jadwigi od ul. Robla do Jesionowej.

W stu procentach wykonano kanalizację sanitarną z przyłączami i przepięciami oraz sieć wodociągową pod ulicą. W tym zakresie przed wykonawcą pozostaje wpięcie systemu w istniejący wodociąg przy ul. Robla i 28 Lipca 1943. Sieć gazowa jest położona w 95 procentach, przed wykonawcą jeszcze jedno wpięcie do okolicznych instalacji gazowych.

Trwa montaż oświetlenia, prace postępują, wykonano 80 procent zakresu zaplanowanych działań. Stan zaawansowania instalacji światłowodów to ok. 80 procent. Z prac drogowych, obecnie trwa tzw. korytowanie, czyli przygotowanie przestrzeni pod nową jezdnię (zaawansowanie w 60 procentach). Równolegle prowadzone są prace brukarskie (40 procentach).

– Drogowcy rozpoczęli rozkładanie kolejnych warstw asfaltu mniej więcej od skrzyżowania z ulicą Robla i posuwają się metr po metrze w kierunku ulicy Jesionowej. W sumie rozłożą trzy warstwy asfaltu: pierwsza, ta najgrubsza-dziesięciocentymetrowa, później sześciocentymetrowa i na końcu warstwę ścieralną, po której finalnie będą jeździć samochody – informuje Krzysztof Wojdowski, rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Zwierzyniec