Przystanek Kraków Business Park do przebudowy. Umowa podpisana

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

PKP PLK podpisały umowę z wykonawcą przebudowy przystanku kolejowego Kraków Business Park. Za ponad 14 mln przebuduje go Przedsiębiorstwo Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie.

Inwestycja poprawi funkcjonalność i estetykę przystanku, zlokalizowanego na terenie gminy Zabierzów, w sąsiedztwie centrum biznesowego. Pasażerowie a zwłaszcza pracownicy dojeżdżający m.in. z Krakowa, Krzeszowic, Katowic, Oświęcimia, zyskają lepsze warunki podróży. Na przystanku zatrzymuje się około 80 pociągów dziennie.

– Przystanek Kraków Business Park zapewni mieszkańcom lepsze warunki podróży w obszarze aglomeracji krakowskiej. Budowa nowych przystanków oraz ułatwianie dostępności na wykorzystywanych już stacjach i przystankach w całej Polsce sprzyja rozwojowi kolei, jako atrakcyjnego i przyjaznego środowisku środka transportu – komentuje minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Wygodniejsze i dostępne

Na przystanku Kraków Business Park zostaną przebudowane i podwyższone dwa perony, co ułatwi wsiadanie i wysiadanie z pociągów. Przewidziano nowe wiaty i czytelne oznakowanie. Podróżni o ograniczonych możliwościach poruszania się łatwiej skorzystają z kolei dzięki budowie pochylni.

Z myślą o potrzebach osób niedowidzących i niewidomych zamontowane zostaną ścieżki naprowadzające, m.in. w przejściu podziemnym. Na przystanku przewidziano możliwość łączenia podróży pociągiem i rowerem – pojawią się stojaki rowerowe.

Wykonawca ma 12 miesięcy na przeprowadzenie prac.

comments powered by Disqus