Rozbudowa al. 29 Listopada. Wkrótce nowe zmiany w ruchu [ZDJĘCIA]

fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Na poniedziałek 31 lipca oraz czwartek 3 sierpnia ZIM zapowiada nowe zmiany w organizacji ruchu w rejonie przebudowywanej al. 29 Listopada. Lista jest długa.

Od 31 lipca do końca września mają obowiązywać następujące zmiany:

- otwarty zostanie wlot w ul. Woronicza i ul. Nad Strugą. Ulica Nad Strugą będzie otwarta w każdym kierunku. Z kolei wjazd w ul. Woronicza będzie możliwy jadąc od strony centrum, z kolei obowiązywał będzie zakaz skrętu w lewo w Woronicza jadąc od strony Warszawy. Wjazd do budynku O3 Business będzie możliwy jadąc od strony Warszawy. W celu usprawnienia dojazdu funkcjonować będą przełączki pod estakadą gen. Rozwadowskiego;

- na odcinku Woronicza – ks. Boboli ruch będzie się odbywał po jezdni wschodniej, a następnie zostanie skierowany na jezdnię zachodnią al. 29 Listopada;

- utrzymany zostanie zakaz skrętu w lewo z al. 29 Listopada w ul. Dobrego Pasterza;

- utrzymane zostanie zamknięcie ul. Rybianka (z wjazdem z ul. Pocieszka);

- utrzymany zostanie wlot z al. 29 Listopada w ul. Chlebową;

- w ramach tej organizacji ruchu otwarty zostanie ciąg pieszy po wschodniej stronie al. 29 Listopada na odcinku od ul. Woronicza do ul. Dobrego Pasterza,. Natomiast ciąg pieszy po zachodniej stronie al. 29 Listopada od ul. Nad Strugą do ul. Pocieszka będzie odbywał się korytarzem wygrodzonym na jezdni.

Natomiast od 3 sierpnia kierowcy będą mogli korzystać z nowego fragmentu jezdni ul. Banacha przy skrzyżowaniu z al. 29 Listopada. Tego dnia od godz. 7.00 zostanie wprowadzony kolejny etap tymczasowej organizacji ruchu w tym rejonie.

Na czas prowadzenia robót związanych z przebudową elementów pasa drogowego konieczne jest zajęcie fragmentu jezdni oraz chodnika ul. Banacha po stronie północnej. Ruch pojazdów będzie odbywać się po wykonanym nowym fragmencie tej ulicy po stronie południowej. Podobnie ruch pieszych zostanie przeniesiony na stronę południową. W rejonie robót wprowadza się ograniczenie prędkości do 30 km/h.

Taka organizacja ruchu na ul. Banacha ma potrwać do października.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Prądnik Biały