Rząd luzuje obostrzenia w regionach. Pójdziemy do fryzjera, a dzieci wrócą do szkół

fot. MZ/twitter

Od najbliższego poniedziałku rząd przywraca naukę hybrydową w klasach 1-3, a także odmraża branżę beauty, ale nie we wszystkich województwach.

Minister zdrowia Adam Niedzielski na dzisiejszej konferencji prasowej stwierdził, że sytuacja epidemiczna w Polsce się polepsza. – Apogeum w zakresie liczby nowych zachorowań mamy już za sobą. Infrastruktura szpitalna jest teraz nieco odciążona – powiedział szef resortu zdrowia i podkreślił jednocześnie, że cały czas poziom zakażeń, jak i poziom hospitalizacji znajduje się na bardzo wysokim poziomie.

Co będzie działo się w kolejnych tygodniach?

Rząd utrzymuje obecnie obowiązujące obostrzenia w województwach, w których sytuacja epidemiczna jest najtrudniejsza. Mowa tu o województwach śląskim, dolnośląskim, wielkopolskim, łódzkim i opolskim.

Na terenie pozostałych województw rząd odmraża od poniedziałku (26 kwietnia) branżę beauty, czyli zostaną otwarte salony fryzjerskie, salony urody oraz zakłady kosmetyczne. Rząd przywraca również edukację hybrydową w szkołach podstawowych w klasach 1-3.

Województwa, w których obostrzenia zostaną poluzowane, to: podlaskie, podkarpackie, warmińsko-mazurskie, lubelskie, pomorskie, lubuskie, świętokrzyskie, mazowieckie, kujawsko-pomorskie, zachodniopomorskie, małopolskie.

– W przyszłym tygodniu przedstawimy bardziej szczegółowy plan, który będzie dotyczył innych branż gospodarki. Sytuacja w skali całego kraju będzie się polepszać, dlatego przedstawimy plan odmrażania gospodarki do końca maja, również dla takich branż jak gastronomia czy hotelarstwo – powiedział minister zdrowia.

W środę 28 kwietnia Adam Niedzielski zapowiedział też przedstawić sytuację dotyczącą organizacji komunii, wesel i innych tego typu uroczystości.

comments powered by Disqus