Skuteczna i innowacyjna. Taka jest edukacja w szkole „Maple Bear”

Nie od dziś wiadomo, że jednym z najważniejszych etapów edukacji jest czas przedszkola i zerówki. W „Maple Bear” wiedzą o tym doskonale, dlatego nauczyciele realizują autorski program, który jest połączeniem polskiej podstawy programowej z kanadyjską. Już w najbliższy czwartek odbędzie się Dzień Otwarty.

Szkoły „Maple Bear” działające już w 39 krajach dzielą się tym, co najlepsze w kanadyjskiej edukacji, oferując dwujęzyczną metodykę i strategię nauczania, która jest połączeniem kanadyjskiego i krajowego programu.

– Te dwie podstawy zostały połączone w autorski program, przygotowany przez doradców metodycznych, czyli specjalistów do spraw edukacji. Ukończenie przedszkola i szkoły Maple Bear otwiera możliwość nauki na całym świecie. Dorastanie w środowisku międzynarodowym buduje otwartość na świat, szacunek i tolerancję wobec drugiego człowieka oraz chęć uczenia się przez całe życie. Tak ukierunkowane dziecko odnajdzie się w zmieniającym świecie – wyjaśnia Marta Pszczoła, dyrektor Oddziału w Krakowie.

Wyjątkowy system: dwa języki, dwa programy

W przedszkolu i szkole panuje międzynarodowa atmosfera. Nauka w niej to okazja nie tylko do integracji międzykulturowej, ale również do szybszego przyswojenia języka angielskiego, który jest wykorzystywany na co dzień w komunikacji. – Stymulujemy posługiwanie się językiem angielskim już od najmłodszych lat tak, by móc później w nim realizować podstawę programową – tłumaczy Grzegorz Esz, współzałożyciel i prezes zarządu „Maple Bear Schools Polska”.

Dzień Otwarty

Dyrekcja i pracownicy szkoły zapraszają rodziców i dzieci na dzień otwarty, podczas którego będą mogli zapoznać się z przygotowaną ofertą. 23 maja, w czwartek, w siedzibie Przedszkola/Szkoły przy ul. Saskiej 25 będzie można przenieść się na chwilę w baśniowy świat, by razem z misiem i pracującymi pszczółkami wziąć udział w specjalnych warsztatach.

– W przyszłym tygodniu będzie obchodzony Dzień Pszczoły. Z tej racji chcemy pokazać, że jesteśmy pracowici jak pszczoły, które zbierają miód, przysmak wszystkich misiów – opowiada z uśmiechem Patryk Kundera, manager Maple Bear w Krakowie.

Na Dzień Otwarty można zapisać się TUTAJ.

Bogata oferta i promocja: Pierwszeństwo w rekrutacji do szkoły podstawowej

Nauczanie w „Maple Bear” opiera się na odkrywaniu, eksperymentowaniu i rozwiązywaniu problemów. W oparciu o te zasady, tradycyjne metody nauczania są zastępowane przez edukację, która zachęca uczniów do badania otaczającego ich środowiska i poszukiwania odpowiedzi na pytania ważne dla ich codziennego życia. Założenie jest takie, by zapewnić uczniom zajęcia, które w przyszłości ułatwią im funkcjonowanie w nowoczesnych społeczeństwach, gdzie komunikacja, współpraca, krytyczne myślenie, kreatywność oraz umiejętności cyfrowe odgrywają ogromną rolę.

Zajęcia dydaktyczne realizowane w oparciu o zasadę learning center. Wiedza, którą młody naukowiec zdobywa w „Maple Bear” stymulowana jest dzięki specjalnym centrom aktywności w klasie wyposażonej w materiały adekwatne do omawianych tematów.

Przedszkole wraz z zerówką rozpoczną działalność w Krakowie już we wrześniu 2024. Rekrutacja roczników 2018 - 2022 na rok szkolny 2024/2025 powoli dobiega końca.

Dyrekcja szkoły już teraz deklaruje, że każde dziecko, które zostanie zapisane do przedszkola (do końca maja obowiązuje promocja na wpisowe), będzie miało zagwarantowane miejsce w pierwszej klasie w roku szkolnym 2025/2026.

Szczegółowych informacji udziela Patryk Kundera, tel. +48 607 051 268 info@maplebearpolska.pl

Uwaga! Konkurs „Moja narodowość i kultura w Krakowie”

„Maple Bear” w Krakowie zaprasza do udziału w konkursie plastycznym. Zadanie polega na przedstawieniu przez uczestników ich narodowości bądź kultury w perspektywie Krakowa.

W konkursie mogą wziąć udział dzieci i młodzież w różnych kategoriach wiekowych, od przedszkolaków po osoby w wieku 18 lat.

Udział w konkursie należy zgłosić do 24 maja 2024 roku, a prace wraz z metryczką i zgodą należy przesłać na adres: Maple Bear Kraków, ul Saska 25 d, 30-720 Kraków z dopiskiem: „My nationality and culture” Edition 2024, do 30 maja.

Portal LoveKraków.pl jest patronem konkursu.