Smoki wracają pod Wawel. Wielkie widowisko na Wiśle

Smoki wracają pod Wawel fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Po ponad rocznej przerwie spowodowanej pandemią powraca wielkie plenerowe widowisko na Wiśle. Wydarzenie odbędzie się 4 września.

W 2020 roku teatr planował hucznie obchodzić jubileusz 75-lecia i 20. edycję Wielkiej Parady Smoków.

– Pandemia koronawirusa zmusiła nas do zawieszenia planów, ale nie ustawaliśmy w przygotowaniach i gdy obostrzenia zostały złagodzone z ogromna radością możemy zaprosić na 20. Wielkie Widowisko na Wiśle z wykorzystaniem multimediów, pirotechniki, laserów i stworzonej specjalnie na tę okazję oprawy muzycznej – informuje Teatr Groteska.

4 września w zakolu Wisły oprócz dobrze znanych wielkogabarytowych, latających i pływających stworów pojawią się również nowe, przygotowane specjalnie na okrągły jubileusz, smoki.

Z powodu pandemii wydarzenie odbędzie się w reżimie sanitarnym, zgodnym z aktualnymi obostrzeniami.

Zabraknie jednak tradycyjnej Wielkiej Parady Smoków, która przechodziła ulicami Krakowa. W paradzie każdego roku bierze udział ponad 1000 dzieci z całej Polski. Animują zaprojektowane przez siebie i własnoręcznie wykonane czterometrowe i większe smoki. Barwny pochód przechodzi ulicami Starego Miasta przy muzyce, w towarzystwie tancerzy, orkiestr, szczudlarzy i żonglerów.

Widowisko rozpocznie się o godzinie 21.00.  Informacje o biletach są dostępne na oficjalnej stronie Teatru Groteska.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto