Spektakle, koncerty i warsztaty. Podgórska Parada Teatralna w rytmie etno

Teatr Migro na rynku Podgórskim fot. Paweł Monsiel

Etno i teatr korzeni na rynku Podgórskim. Już w najbliższy czwartek odbędzie się Podgórska Parada Teatralna. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

Teatr KTO po raz kolejny zaprasza mieszkańców na Podgórską Paradę Teatralną. Nie zabraknie folkloru, muzyki etnicznej i tradycyjnych brzmień.

19 sierpnia na rynku Podgórskim widzowie będą mogli posłuchać koncertu Karoliny Cichej, nominowanej w tym roku do Fryderyków wokalistki, zobaczyć występ Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera”, jak wziąć udział w organizowanych przez nich warsztatach. Podczas wydarzenia Teatr Migro zaprezentuje również dwa spektakle: „DROM - ścieżkami Romów” i „Ławka”.

–  Aktywność sceniczną w nowej siedzibie Teatru KTO przy ul. Zamoyskiego 50 będziemy uzupełniać wpisaną od zawsze w nasze geny działalnością plenerową. Nie ma lepszej sceny niż Rynek Podgórski, legendarny, nasączony historią, kulturą, a także zwyczajami miejscowej ludności dawnego miasta Podgórza. Takie miejsce nadaje się idealnie, by prezentować przedstawienia, koncerty, warsztaty i wiele innych wydarzeń - mówi Jerzy Zoń, dyrektor Teatru KTO.

Łemkowskie pieśni i tańce

Podgórską Paradę Teatralną otworzy koncert Łemkowskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Kyczera”. Grupa działa od 1991 roku i z powodzeniem występuje na całym świecie, m.in. w Meksyku, Chinach, Indonezji, Iraku, Indiach czy Peru.

W Krakowie na Rynku Podgórskim o godz. 16:00 zaprezentuje pokaz tradycyjnych tańców łemkowskich, a następnie o godz. 17:00 poprowadzi warsztaty dla dorosłych i dzieci, którzy będą chcieli spróbować swoich sił w sztuce ludowej i nauczyć się podstawowych kroków tanecznych.

Następnie rynek Podgórski stanie się plenerową sceną dla działań Teatru Migro. Artyści o godzinie 18.00 zaprezentują spektakl „DROM – ścieżkami Romów” o godz. 18:00. Następnie, o 19.30 publiczność będzie mogła zobaczyć przedstawienie „Ławka” łączące teatr ruchu z tańcem współczesnym.

Koncert pieśni tatarskich

Wydarzenie zakończy koncert Karoliny Cichej. To wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka zafascynowana tradycyjną muzyką mniejszości północno-wschodniej Polski.

Od swojego debiutu w 2009 roku artystka podąża w kierunku muzyki etnicznej. Cicha specjalizuje się w grze na różnorodnych instrumentach ludowych i łączy ją ze współczesnymi brzmieniami. Podczas Podgórskiej Parady Teatralnej zagra „Koncert pieśni tatarski”.

Program:

godz. 16.00 – Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” – występ Zespołu

godz. 17.00 – Łemkowski Zespół Pieśni i Tańca „Kyczera” – warsztaty tańców łemkowskich

(Zapisy: rezerwacja@teatrkto.pl)

godz. 18.00 – Teatr Migro – spektakl „DROM – ścieżkami Romów”

godz. 19.30 – Teatr Migro – spektakl „Ławka”

godz. 20.00 – Koncert pieśni tatarskich – Karolina Cicha TRIO

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Podgórze
comments powered by Disqus