Strajk nauczycieli w Krakowie. Egzamin ósmoklasisty odbędzie się we wszystkich 122 szkołach

Strajk nauczycieli fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl
– Z naszych informacji wynika, że egzamin ósmoklasisty powinien odbyć się we wszystkich 122 szkołach podstawowych – poinformowała dyrektor Wydziału Edukacji Ewa Całus.

Egzamin potrwa trzy dni - od 15 do 17 kwietnia. Zdaje go w tym roku pierwszy rocznik absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej. W Krakowie to blisko 5,8 tys. uczniów. W poniedziałek ósmoklasiści będą rozwiązywali zadania z języka polskiego, we wtorek – z matematyki, a w środę – z języka obcego nowożytnego.

Jak zapewnia miasto, przyszłotygodniowe egzaminy powinny się odbyć bez przeszkód. W tym miejscu warto zaznaczyć, że w trakcie egzaminu ósmoklasisty nie odbywają się zajęcia w szkołach podstawowych.

Opieka dla przedszkolaków

– Ponieważ w przypadku przedszkoli nie ma takiej reguły, a strajk nauczycieli może się przedłużyć, przygotowujemy się do zapewnienia opieki przedszkolakom. W poniedziałek już od rana młodzieżowe ośrodki kultury będą w pełnej gotowości, aby przyjąć dzieci, którym rodzice nie będą mogli zapewnić opieki – mówi dyrektor Ewa Całus.

Dyrektor podkreśla również, że od początku nauczycielskiego strajku ani jedno dziecko nie zostało odesłane spod drzwi placówki, a ponad 3 tys. uczniów niemal codziennie korzysta z opieki w szkołach.

Bez incydentów

Miasto informuje również, że trzydniowy egzamin gimnazjalny, który zakończył się w piątek 12 kwietnia, w Krakowie przebiegł bez incydentów.

Piątego dnia strajku nauczycieli w naszym mieście zajęcia zawiesiły 122 szkoły, przedszkola i placówki. W pozostałych strajkujących szkołach odbywały się zajęcia opiekuńczo-świetlicowe, z których skorzystało ponad 3 tys. dzieci. W wielu placówkach czynne były stołówki – obsłużyły one ponad 2,5 tys. uczniów.

comments powered by Disqus