Szpital im. Żeromskiego odwołuje szczepienia

Główne wejście do szpitala im. Żeromskiego fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Niestety szczepienia przeciw COVID-19 (pierwsza dawka) na najbliższy poniedziałek (18 stycznia) są odwołane. W razie jakichkolwiek zmian będziemy informowali na bieżąco – taki komunikat pojawił się w sobotę na stronie internetowej szpitala im. Żeromskiego.

Jaki jest powód odwołania szczepienia? – Musieliśmy zmienić plany na przyszły tydzień. Z grupy 0 do szpitali węzłowych miało wyjechać 330 tys. szczepionek na pierwsze szczepienie. Zdecydowaliśmy się wstrzymać ten transport i zmienić logistykę do momentu zaktualizowania harmonogramu dostaw – powiedział w sobotę minister Michał Dworczyk, szef kancelarii premiera.

Ma to związek ze zmianą harmonogramu dostaw z belgijskiej fabryki firmy Pfizer. W dniach od 18 do 25 stycznia kraje UE otrzymają mniej dawek, ze względu na konieczność przystosowania linii produkcyjnej koncernu farmaceutycznego.

– Nie zmieniamy nic jeżeli chodzi o szczepienia populacyjne. Seniorzy powyżej 70 roku życia rozpoczną szczepienia po 25 stycznia. Nie zmienia się również harmonogram rejestracji – dodał Dworczyk.