Angiograf, robot chirurgiczny, tomograf, mobilny aparat ultrasonograficzny i mobilne rejestratory funkcji życiowych. Szpital Wojskowy wyposaża się w nowy sprzęt. Jego przedstawiciele zapowiadają, że w najbliższych latach lecznicę czeka intensywny rozwój. – W szpitalu powstaje Ośrodek Interwencji Sercowo-Naczyniowych, rusza program chirurgii wspomaganej robotem. Trwają też intensywne prace nad powołaniem do życia Wojskowego Instytutu Medycznego i Multidyscyplinarnego Centrum Wsparcia Badań Klinicznych. Prace budowlane przy nowym budynku szpitala, remonty zabytkowych klinik i przygotowania do budowy nowych oraz lądowiska nabierają tempa – twierdzą w Wojskowym.
Zwracają uwagę, że rozwój placówki jest konieczny z wielu powodów. Wśród nich wymieniają rosnącą liczbę chorych, przyjmowanych na oddziały. – W 2023 roku Szpital Wojskowy w Krakowie udzielił pomocy ponad 300 tys. pacjentów. W tym roku, tylko do końca października, było ich prawie 340 tys. Jak przewidujemy, wkrótce ta liczba wyniesie niemal 400 tysięcy – podkreśla szpital.
Jak już pisaliśmy na naszych łamach, po przeprowadzce Szpitala Uniwersyteckiego do nowej siedziby znacząco wzrosła m.in. liczba chorych, przyjmowanych na Szpitalny Oddział Ratunkowy przy ulicy Wrocławskiej.
Szpital Wojskowy ma coraz więcej pacjentów. – W ubiegłym roku udzieliliśmy pomocy ponad 300 tys. chorych. W tym roku, jak przewidujemy, ta liczba wyniesie niemal 400 tys. – twierdzi dyrekcja lecznicy.