Targi artystów na Kazimierzu. Będzie można zobaczyć i kupić unikatowe dzieła

fot. mat. prasowe/Targi Młodej Sztuki

Oryginalne obrazy, grafiki, rzeźby, plakaty i fotografie. To wszystko czekać będzie na krakowian już 9 grudnia w ramach świątecznej odsłony Targów Młodej Sztuki.

Druga edycja wydarzenia odbędzie się w miejscu, które łączy w sobie kilka przestrzeni – kawiarnię, restaurację, bar, klub muzyczny oraz miejsce pracy twórczej. Mowa o Hevre – dawnym domu modlitw Chewra Tehilim na krakowskim Kazimierzu.

Szansa dla twórców

Targi organizowane są w ramach projektu Przestrzeń Młodej Sztuki, który powstał z myślą o artystach młodego pokolenia.

– Naszym celem jest nie tylko popularyzacja sztuki współczesnej i jej twórców, ale również przybliżenie tego świata mieszkańcom Krakowa. Nie ma właściwie w Krakowie popularnego miejsca, do którego można pójść, by poznać twórców i twórczynie sztuki współczesnej. Dzięki naszej inicjatywie, stworzyliśmy miejsce służące zarówno twórcom, jak i odbiorcom. Umożliwiamy obcowanie z nieodkrytymi jeszcze talentami, ludźmi, którzy za 5, 10 lat mogą być światowej sławy artystami czy artystkami, jednocześnie otwieramy szansę na zakupienie unikatowych prac i tworzymy świetną imprezę – mówi Gleb Andreev, pomysłodawca i założyciel Przestrzeni Młodej Sztuki.

Projekt powstał na początku 2023 roku. Kilka miesięcy później odbyły się pierwsze Targi Młodej Sztuki, w których uczestniczyło ponad 30 twórców.

Unikatowe dzieła w jednym miejscu

Wydarzenie kierowane jest nie tylko do miłośników sztuki współczesnej, ale także tych, którzy szukają inspiracji, ciekawego designu czy oryginalnych prezentów. Podczas Targów Młodej Sztuki można porozmawiać z twórcami, poznać tajniki ich pracy i przekonać się, jak wiele odsłon ma w dzisiejszych czasach sztuka.

– Targi to świetna okazja do spotkań odbiorców z artystami. Duża różnorodność twórców, wśród których są malarze, litograficy czy rzeźbiarze sprawia, że osoby przychodzące na targi mogą poznać nie tylko rozmaite techniki tworzenia sztuki, ale również doświadczyć emocji, jakie sami artyści wnoszą swoimi dziełami – opowiada Mateusz Lewandowski, malarz i fotograf, wystawca na wrześniowej edycji Targów Młodej Sztuki.

Świąteczna odsłona wydarzenia odbędzie się w sobotę 9 grudnia w godz. 11:00–18:00. Wstęp wolny.