Targi Bożonarodzeniowe nie odbędą się w tym roku

Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym w Krakowie fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Targi Bożonarodzeniowe na Rynku Głównym, które corocznie przyciągały do Krakowa mnóstwo turystów, nie odbędą się w 2020 roku.

Zwykle pod koniec listopada cała infrastruktura targów bożonarodzeniowych na krakowskim rynku była już gotowa. W tym roku jej jednak nie uraczymy.

– Na pewno w tym roku targów bożonarodzeniowych nie będzie. Premier postanowił, że tego rodzaju imprezy nie mogą się odbywać i nikt nie zamierza tego kwestionować – mówi odpowiedzialny za organizację targów Wiesław Jopek, prezes Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej.

Premier Mateusz Morawiecki podczas wczorajszej transmisji na żywo na Facebooku podkreślał, żeby w tym roku nie planować hucznego sylwestra, a o targach bożonarodzeniowych nawet nie myśleć. – Na pewno w tym roku lepiej nie szykować się na hucznego sylwestra, dlatego że ryzyko rozwoju pandemii podczas takich imprez jest zbyt duże. Proszę również odłożyć targi bożonarodzeniowe, które są w tak wielu miastach popularne, nie myśleć o nich oraz nie robić zakupów z myślą o tych targowiskach – apelował szef rządu.

Targi bożonarodzeniowe były ostatnią nadzieją restauratorów z Rynku Głównego na "odbicie się" i zastrzyk gotówki, który pozwoliłby im przetrwać kolejne miesiące. Tymczasem poniedziałkową decyzją rządu zarządzono "do odwołania" zakaz prowadzenia działalności gastronomikom, a teraz słowa premiera pozbawiają ich znacznego przychodu podczas targów. Z zimowych ogródków kawiarnianych też nie skorzystamy, jeżeli obostrzenia w gastronomii potrwają do końca roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
News will be here