Torba pełna narkotyków: amfetamina, haszysz, mefedron

fot. Krzysztof Kalinowski

Małopolscy policjanci w sylwestra zatrzymali 17 poszukiwanych osób, a w Nowy Rok – aż 18 osób. Część z nich wpadła przypadkowo, jak np. mężczyzna na ul. Stradomskiej.

W noc sylwestrową (o godz. 21:20) funkcjonariusze na ulicy Stradomskiej dostrzegli mężczyznę. Ich zainteresowanie wzbudził sporych rozmiarów bagaż. Mężczyzna na widok patrolu policji zmienił kierunek marszu i zaczął szybko się oddalać.

– Jego zachowanie wzbudziło u mundurowych pewne podejrzenia przy czym policjanci przeczuwali, że nie chodzi tu tylko o naruszenie zakazu przemieszczania się, który obowiązywał już od ponad dwóch godzin – mówi przedstawiciele małopolskiej policji.

Podjęli zatem interwencję wobec pieszego. W trakcie legitymowania okazało się, że 48-latek jest poszukiwany w celu ustalenia miejsca pobytu, zatrzymania i doprowadzenia do prokuratury.

Torba pełna narkotyków

Kolejne czynności skutkowały ujawnieniem w jego bagażu środków psychoaktywnych: amfetaminy, haszyszu, mefedronu, marihuany i grzybów halucynogennych.

Zatrzymany oprócz sprawy, za którą był poszukiwany odpowie także za łamanie przepisów o przeciwdziałaniu narkomani, za co grozi mu kara do trzech lat pozbawienia wolności.

Ogółem w Małopolsce zatrzymano w Sylwestra 17 poszukiwanych, a w Nowym Roku - 18. Część z nich wpadła przypadkowo - podczas legitymowania w ramach prowadzonej interwencji, czy podczas kontroli drogowych.

comments powered by Disqus