Trwają prace na Alejach. Rowerzyści zyskają nowy przejazd [ZDJĘCIA]

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Na al. Mickiewicza trwają prace przy budowie nowego przejazdu rowerowego. Dzięki niemu będzie można łatwo przejechać pomiędzy ulicami Krupniczą i Ingardena.

Zmianę na tym odcinku Alej Trzech Wieszczów zapowiadaliśmy pod koniec października, kiedy Zarząd Dróg Miasta Krakowa ogłosił przetarg na wykonawcę prac. O ile piesi mają kilka możliwości przekroczenia Alej w tym rejonie, o tyle przejazdów brakuje zarówno przy skrzyżowaniu z ul. Piłsudskiego, jak i u wylotu ulicy Krupniczej. Najbliższy przejazd jest na wylocie ul. Czystej, przy czym połączenie ulic Krupniczej i Ingardena dla wielu użytkowników może być wygodniejsze, choćby ze względu na mniejsze natężenie ruchu samochodowego na ul. Ingardena i ominięcie ruchliwego skrzyżowania.

Duża sprawa

Choć może się wydawać, że problem rozwiązałoby namalowanie nowego oznakowania i kilka metrów asfaltowej nawierzchni, wyznaczenie przejazdu w tym miejscu okazało się całkiem sporym zadaniem. Potrzebne były zmiany w infrastrukturze podziemnej, w zieleni, a nawet wymiana sygnalizatorów świetlnych i ustawienie ich w innym miejscu.

Część efektów już widać, ale do ostatecznego efektu jeszcze daleko. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami urzędników, wykonawca ma zakończyć prace najpóźniej do końca kwietnia.

Łatwiej do centrum

W kolejnych tygodniach można się też spodziewać kolejnych postępów na przeciwległym końcu ul. Krupniczej – tam, gdzie trwa jej gruntowna przebudowa. Kiedy skończą się utrudnienia, rowerzyści dojadą łatwiej w rejon Teatru Bagatela i Plant.

W ostatnim tygodniu na plac budowy dojechały kolejne drzewa, wciąż jednak dużo pracy pozostało na odcinku pomiędzy ulicami Loretańską i Szujskiego.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Krowodrza