Urząd wojewódzki: utrudnienia w składaniu wniosków o paszporty i odbiorze dokumentów

fot. Julia Ślósarczyk
W pierwszej połowie listopada – w wybranych dniach – nie będzie możliwości złożenia wniosków paszportowych ani odbioru paszportów. – Ograniczenia w działalności wszystkich punktów wynikają z koniecznych zmian technicznych. Poprzedzać one będą wejście w życie nowej ustawy, która przyniesie też usprawnienia w pozyskiwaniu dokumentów paszportowych – informuje Małopolski Urząd Wojewódzki w Krakowie. 

Kraków, Tarnów, Nowy Sącz

Od godz. 14.00 8 listopada 2022 roku do 10 listopada 2022 w Krakowie, Nowym Sączu i Tarnowie nie będzie możliwości składania wniosków paszportowych i odbioru paszportów. Jedynie w pilnych sytuacjach będzie można otrzymać wyłącznie paszport tymczasowy, który jest ważny rok i nie posiada biometrii.

Terenowe punkty paszportowe

W dniach 7-10 listopada 2022 roku w żadnym terenowym punkcie paszportowym w Małopolsce (w Bochni, Brzesku, Chrzanowie, Gorlicach, Limanowej, Myślenicach, Nowym Targu, Olkuszu, Oświęcimiu, Wadowicach) nie będzie można złożyć wniosku o wydanie paszportu. Od godz. 14.00 8 listopada do 10 listopada 2022 roku w żadnym terenowym punkcie paszportowym nie będzie można odebrać paszportu.

Wszystkie punkty paszportowe będą funkcjonować jak dotychczas od 14 listopada.

– Zachęcamy osoby, które planują wyjazd za granicę w terminie od 8 do 13 listopada, w których paszporty są już przygotowane do wydania, aby zgłaszały się po ich odbiór przed okresem planowanych ograniczeń w funkcjonowaniu punktów paszportowych – mówi Lucyna Gajda, dyrektor Wydziału Spraw Obywatelskich Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie.