Ustanowią rekord... w degustacji czekolady [KONKURS]

fot. Anna Tyrala
W ten weekend na miłośników słodkości czeka wyjątkowe wydarzenie. Uczestnicy Festiwalu Czekolady podejmą próbę bicia rekordu Polski w degustacji czekolady z marką Wawel.

25 i 26 września w Kärcher Hali Cracovii odbędzie się Festiwal Czekolady - dwa dni pełne atrakcji dla dzieci i dorosłych. Na miejscu będzie można spróbować swoich sił we własnoręcznej produkcji słodyczy, spotkać się z czekoladowymi ekspertami i podróżnikami oraz oczywiście spróbować pysznych czekolad i pralin.

Najważniejszym punktem pierwszego dnia festiwalu, w sobotę 25 września, będzie ustanowienie rekordu Polski w degustacji czekolady. Uczestnicy wydarzenia otrzymają do degustacji po trzy kosteczki czekolad różnych smaków, które zostaną skonsumowane – ze smakiem – równo o 18:00.

Degustacja z Wawelem

Sponsorem Festiwalu oraz partnerem ustanowienia rekordu Polski jest marka Wawel – producent czekolad i słodyczy. To właśnie czekolady z Wawelu będą tymi, które pomogą w osiągnięciu rekordowego wyniku. Krakowskie wydarzenie będzie pierwszą tego typu „czekoladową” próbą w Polsce.

Wawel to jeden z najbardziej cenionych producentów czekolad i słodyczy w Polsce, twórca popularnych Kasztanków, Mieszanki Krakowskiej czy batonika Danusia. Koneserzy wytrawnych czekoladowych smaków cenią sobie szczególnie linię Czekolad Premium Wawelu, zaś ostatnią nowością producenta jest Ekstra Gorzka 100% cocoa, powstała tylko z jednego surowca – ziarna kakaowego, bez żadnych dodatków.

Czekoladowy rekord, czekoladowe atrakcje

Festiwal Czekolady warto odwiedzić, by wziąć udział w ustanowieniu czekoladowego rekordu, ale nie tylko. Przez dwa dni wydarzenia młodzi miłośnicy słodkości będą mogli wziąć udział m.in. w lukrowaniu pierników, zabawie z masą cukrową i popracować z karmelem. Dorośli też nie będą się nudzić. Na scenie głównej odbywać się będą pokazy kulinarne, prelekcje oraz dyskusje z ekspertami i producentami czekolady.

W sobotę, między 10:00 a 16:00 trwać będzie akcja krwiodawstwa. Wszyscy dawcy wezmą udział w samym Festiwalu Bezpłatnie. Co ważne, także wstęp na wydarzenie dla dzieci do 12 roku jest darmowy.

KONKURS

Zapraszamy do wspólnej zabawy z Wawelem! Do wygrania jest 5 podwójnych zaproszeń na Festiwal Czekolady - na dowolny dzień. Jak wygrać? Wystarczy się zgłosić na maila konkurs@lovekrakow.pl wpisując w temacie Kocham Czekoladę. Pięć pierwszych zgłoszeń - wygrywa! Na zgłoszenia czekamy do 24.09 do godz. 12:00.