Utrudnienia na zakopiance. Tunel pod Luboniem Małym będzie zamknięty

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W przyszłym tygodniu rozpoczną się prace serwisowe w tunelu pod Luboniem Małym na S7. Obiekt będzie całkowicie nieprzejezdny w nocy z wtorku na środę (24/25 października).

Jak informuje Kacper Michna z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, pierwsze prace rozpoczną się już w poniedziałek w nitce tunelu w kierunku Krakowa.

Od godz. 22 do 6 rano ruch prowadzony będzie tylko jednym pasem. Wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 70 km/h. Taka sama organizacja ruchu obowiązywać będzie w nocy z 25 na 26 października na jezdni w kierunku Rabki.

– Kluczowe prace serwisowe przeprowadzimy w nocy z wtorku na środę (24/25 października), między 22 a 6 rano. Wtedy, ze względu na zakres prowadzonych prac, zamkniemy całkowicie tunel na zakopiance. Kierowcy będą w tym czasie kierowani na objazdy drogą wojewódzką nr 968 (węzeł Lubień – Mszana Dolna) i drogą krajową nr 28 (Mszana Dolna – węzeł Skomielna Biała) – wyjaśnia Kacper Michna.

Podczas prac serwisowych drogowcy sprawdzą wentylację, instalację przeciwpożarową i pozostałą infrastrukturę techniczną (zasilanie, oświetlenie, sterowanie, monitoring, łączność). Przeprowadzona będzie również aktualizacja systemu odpowiadającego za zarządzanie tunelem. Wyczyszczone zostaną też kamery rejestrujące ruch pojazdów.