W poniedziałek rozpocznie się rozbudowa ul. Glinik. Ruch wahadłowy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum

W poniedziałek 15 listopada rozpocznie się oczekiwana od lat rozbudowa ul. Glinik. W związku z robotami pojawią się zmiany w organizacji ruchu.

Ulica Glinik zostanie rozbudowana na odcinku od skrzyżowania z ul. Bystronia do skrzyżowania z ul. Wadowską. W ramach inwestycji zaplanowano m.in.: przebudowę kanalizacji deszczowej w ul. Wadowskiej (na odcinku od ul. Glinik do potoku Struga Rusiecka), budowę kanalizacji deszczowej, budowę obustronnych chodników, nowe przystanki autobusowe, przebudowę istniejących zjazdów indywidualnych i publicznych. Przebudowane zostaną skrzyżowania z ul. Kosów i ul. Jaskrową. Pojawi się nowa nawierzchnia.

– W pierwszej kolejności toczyć będą się prace związane z budową i przebudową infrastruktury podziemnej. Pojawią się zmiany w organizacji ruchu. Na odcinkach robót będzie obowiązywał ruch wahadłowy – zapowiada Michał Pyclik z Zarządu Dróg Miasta Krakowa.

Najpierw instalacje

Pierwsze prace, które przewidziano od 15 listopada, będą dotyczyć kanalizacji deszczowej oraz wodociągu. Zaplanowano je na odcinku od istniejącego przepustu drogowego w kierunku ul. Bystronia oraz pomiędzy ul. Wadowską i Kosów.

Umowa została podpisana z firmą SARIVO Infrastruktura na kwotę ok. 9,2 mln zł. Roboty potrwają ok. 14 miesięcy.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie