Wawel przygotowuje się do remontu. Część wystaw będzie wyłączona ze zwiedzania

Zamek Królewski na Wawelu fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Wawel przygotowuje nowy sposób prezentacji eksponatów i zamkowych wnętrz. W związku z pracami remontowymi i aranżacyjnymi niektóre z wystaw zostaną wyłączone ze zwiedzania.

Jeszcze tylko do 6 marca można zwiedzić wystawę czasową „Wazy, serwisy, misy. XVII- wieczne srebra, porcelana i szkło ze zbiorów Zamku Królewskiego na Wawelu”.

Do 13 marca – przed dłuższą przerwą – będzie można zwiedzać Reprezentacyjne Komnaty Królewskie wraz z zorganizowanymi w tych przestrzeniach wystawami i pokazami czasowymi oraz wystawę stałą „Sztuka Wschodu. Namioty tureckie”.

Pozostałe wystawy pozostaną otwarte i będą dostępne są w zwyczajnych porach zwiedzania.

– Wszystkie osoby, które znalazły schronienie w Polsce, zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania Zamku Królewskiego na Wawelu – informuje Paweł Doś, rzecznik Zamku Królewskiego na Wawelu.

Najważniejsze zmiany

Reprezentacyjne Komnaty Królewskie będą otwarte do 13 marca (przed dłuższą przerwą), wtorek-niedziela 9:30–17:00, ostatnie wejście 16:00.

W ramach tej ekspozycji można zobaczyć również dzieła Brueghel i Heda, czyli najnowsze nabytki Wawelu, wystawę „Nie tylko Bruegel i Rubens. Malarstwo Niderlandów na Wawelu”, obraz „Carowie Szujscy na sejmie w 1611 roku” i specjalny pokaz miecza hetmana Sahajdacznego.

Wystawa „Sztuka Wschodu. Namioty tureckie” będzie czynna do 13 marca (przed dłuższą przerwą), tylko II piętro wystawy, wtorek–niedziela 9:30-17:00, ostatnie wejście 16:20

Ekspozycja „Wazy, serwisy, misy” będzie otwarta tylko do 6 marca w godzinach 9:30–17:00, ostatnie wejście 16:30.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto