Weekend w pigułce (16-18 kwietnia): Barwy świata przyrody, wirtualna moc koncertów

Wystawa Barwy świata przyrody w NCK fot. TOMASZ SIKORSKI

Obostrzenia dotyczące instytucji kultury zostają z nami na dłużej. Dlatego do muzeum i teatru można wybrać się online. Są jednak pewne wyjątki.

Fot. Piotr Sobas/mat.prasowe NCK
Fot. Piotr Sobas/mat.prasowe NCKBarwy świata przyrody

Świat pełen kolorowych stworzeń i zadziwiających krajobrazów można od 15 kwietnia podziwiać w Nowohuckim Centrum Kultury na corocznej wystawie fotografów z krakowskiego okręgu Związku Polskich Fotografów Przyrody. Wystawę można oglądać na żywo w Foto-Galerii NCK. Jak informuje NCK, wystawę można zwiedzać przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa – zasłaniając usta i nos, utrzymując dystans społeczny, dokonując dezynfekcji rąk. Wstęp wolny.

Wielka gala arrasów online

W marcu Zamek Królewski na Wawelu otworzył nową wystawę „Wszystkie arrasy króla. Powroty 2021-1961-1921”. Niestety, z powodu sytuacji epidemicznej i kolejnych obostrzeń, ekspozycja została zamknięta dla publiczności. Ale tylko chwilowo, ponieważ arrasy można już oglądać wirtualnie. Wirtualne zwiedzanie dostępne TUTAJ.

„Lalka” online

W ten weekend Teatr Słowackiego zaprasza na spektakl „Lalka”. Transmisja online odbędzie się w sobotę, 17 kwietnia o godz. 19.00. Szczegółowe informacje na oficjalnej stronie teatru.

Drzewka emaus w Barbakanie

Muzeum Krakowa zaprasza na pokonkursową wystawę drzewek emausowych, która jest prezentowana w Barbakanie. Muzeum już po raz siódmy zorganizowało konkurs na najpiękniejsze drzewko emausowe. W tym roku jury oceniało ponad 20 prac, w kilku kategoriach. Najładniejsze z nich można zobaczyć 10 kwietnia do 3 maja, od środy do niedzieli, w godzinach od 10.00 do 17.00.

Finał Międzynarodowego Festiwalu Kompozytorów

Trwa 33. Międzynarodowy Festiwal Kompozytorów. Od piątku do niedzieli w formie online odbędą się trzy koncerty. W piątek o 19.00 rozpocznie się „Koktajl elektoroniczny” (Koncert Studia Muzyki Elektroakustycznej Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie, Muzeum Sztuki Współczesnej MOCAK), w sobotę o 18.00 „Muzyczne widnokręgi” (Akademia Muzyczna, Aula Florianka), a w niedzielę nastąpi zamknięcie festiwalu. Finałowy koncert rozpocznie się o godz. 18.00 (Akademia Muzyczna, sala koncertowa, ul. św. Tomasza 43).

Wielkie dzieła symfoniczne w interpretacji Rafała Janiaka

W piątek, 16 kwietnia  o godz. 19.30, na filharmonicznym kanale youtube premierowo wyemitowany zostanie koncert Orkiestry Filharmonii Krakowskiej pod dyrekcją Rafała Janiaka. W programie koncertu znalazły się Adagietto z V Symfonii cis-moll Gustava Mahlera oraz IV Symfonia e-moll Johannesa Brahmsa.

Natomiast w sobotę na platformie Play Kraków o godz. 18.00 będzie można zobaczyć kocnert, podczas którego zabrzmią utwory Franza Schuberta.

Sinfonietta Cracovia w grze

Sinfonietta Cracovia nie poddaje się ograniczeniom i spieszy z kolejną dawką pięknej muzyki. Na platformie Play Kraków w najbliższą sobotę o 18.00 będzie można wysłuchać ostatniej spośród zachowanych symfonii Mozarta w porywającym wykonaniu Sinfonietty Cracovii.

„Norma” online

W niedzielę o 18.30 Opera Krakowska zaprasza na transmisję opery Vincenza Belliniego „Norma”. Spektakl będzie dostępny na platformie Play Kraków.

Vivaldi: Concerti

W niedzielę o 18.00 Capella Cracoviensis zaprasza na koncert, podczas którego zabrzmią kompozycje Vivaldiego. Wydarzenie będzie transmitowane na facebookowym profilu Capelli Cracoviensis.

comments powered by Disqus