Weekend w pigułce (2–3 lutego)

W sobotę Tauron Areną Kraków zawładnie muzyka Hansa Zimmera fot. mat.prasowe

Ten weekend upłynie pod znakiem niezwykłej muzyki filmowej, opery i poezji. Chcecie znać szczegóły? Zajrzyjcie do naszego krótkiego przeglądu wydarzeń kulturalnych.

Niezwykły świat muzyki Hansa Zimmera

Już 2 lutego Hans Zimmer Tribute Show w Tauron Arenie Kraków przeniesie nas w zaczarowany, muzyczny świat jednego z najbardziej znanych kompozytorów na świecie. Ze względu na duże zainteresowanie koncertem, widowisko odbędzie się dwa razy – o godzinie 15.30 i 19.30. Na żywo zabrzmią utwory z „Gladiatora”, „Incepcji”, „Króla Lwa” czy „Pearl Harbor”.

Opera Rara

Od czwartku trwa festiwal Opera Rara. W programie jak zawsze sceniczne wystawienia, recitale wokalne i wydarzenia towarzyszące, w których udział jest bezpłatny. W sobotę w Ice Kraków „Hippolyte et Aricie” o 19.00, natomiast o 12.00 w deRevolutionibus spotkanie z Tomaszem Cyzem w Księgarni Kurant. W niedzielę natomiast warto zawitać w progi Cricoteki, gdzie o 19.00 „Cassandra & Just”.

Imię Róży po raz pierwszy na teatralnej scenie

W ten weekend na deskach Teatru Słowackiego i po raz pierwszy w wersji scenicznej w Polsce – „Imię Róży” Umberta Eco. Reżyserem spektaklu jest Radosław Rychcik, który podkreśla, że widzowie zobaczą przede wszystkim sztukę o różnych obliczach miłości. W sobotę początek przedstawienia o 19.00, a w niedzielę o 17.00.

Wisława Szymborska. Portrety z pamięci

Krakowskie Forum Kultury zaprasza na cykl Wisława Szymborska. Portrety z pamięci. W piątek o 18.00 wernisaż wystawy „Portrety z pamięci. Literackie przyjaźnie Wisławy Szymborskiej”. W sobotę o 14.00 rozpocznie się projekcja filmu dokumentalnego o poetce „Napisane życie” z 2016 roku. Natomiast w niedzielę o 18.00 – tym razem w Pracowni pod Baranami – odbędzie się wieczór poetycki Szymborska i poeci. Spotkanie poprowadzi Ewa Stanek.

Szlakiem Twierdzy Kraków

W najbliższą sobotę o 11.00 na rynku Podgórskim rozpocznie się spacer szlakiem Twierdzy Kraków, organizowany przez fundację Quo Vadis. Wycieczka potrwa około 4 godziny, a w jej trakcie będzie można odwiedzić m.in. Bastion (fort reditowy) fort nr 12 „luneta warszawska”, koszary artylerii fortecznej czy magazyny inżynieryjne.

Anatomia Góry

Po raz kolejny Dworek Białoprądnicki zaprasza na Kolosowe spotkania. Tym razem motywem przewodnim będzie Anatomia Góry K2. Gościem będzie Rafał Fronia, który opowie o kulisach Narodowej Zimowej Wyprawy na K2 w latach 2017–2018. W trakcie spotkania zostaną zaprezentowane zdjęcia i filmy z wyprawy. Start o 17.00.

Dzień Dobry Ice Kraków!

Czas na karnawałową odsłonę Dzień Dobry Ice Kraków. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę w godzinach 10.00–14.00 w Centrum Kongresowym. W planie trzypoziomowy plac zabaw, warsztaty plastyczne, pokazy służb ratowniczych, warsztaty historyczne, stoisko Wiosek Świata czy Żywe Stoisko Obwarzanka.

Poranek w Operze Krakowskiej

Opera Krakowska zaprasza najmłodszych mieszkańców Krakowa na kolejny Poranek w Operze. W niedzielę o 11.00 dzieci w wieku 6–9 lat będą mogły wziąć udział w interesujących warsztatach, m.in. plastycznych, muzycznych czy ruchowych. Bilety w cenie 25 zł, dostępne w kasie Opery Krakowskiej (tel. 12 296 62 60 lub 12 296 62 61).

Queen Tribute w Variete

Teatr Variete zaprasza w sobotę i niedzielę o 19.00 na Queen Tribute. Legendarne utwory grupy Queen wykonają gwiazdy musicalu Rapsodia z Demonem warszawskiego Teatru Rampa. Bilety w cenie 90 zł.

comments powered by Disqus