Wianki. Święto muzyki w całym mieście

Wianki - Święto Muzyki fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl, Archiwum
Już 22 czerwca cały Kraków znowu wypełni muzyka. Przed nami kolejna edycja Wianków.

„Fête de la Musique” odbędzie się na kilku scenach, m.in. na Rynku Głównym, Powiślu czy placu Nowym. W tym roku do naszego miasta zawitają m.in. Mela Koteluk, Fisz Emade Tworzywo, Renata Przemyk, Miuosh czy Natalia Nykiel.

Centrum muzyki

Na scenie Hard Rock Cafe zlokalizowanej na Rynku Głównym wystąpią Natalia Nykiel, Miuosh, duet producencki Flirtini i zespół The Dumplings. W centrum miasta wystąpi również Rasmentalism, jeden z najbardziej znanych rapowych zespołów w Polsce.

Pod Wawelem

Nie mniej interesująco zapowiada się koncert u stóp Wawelu. Na scenie przy ul. Powiśle wystąpią Fisz Emade Tworzywo, Barbara Wrońska, Misia Furtak, Mela Koteluk i duet Tęskno. Wspomniany duet to projekt wokalistki Joanny Longić oraz kompozytorki i pianistki Hani Rani.

Na Kazimierzu

Na placu Nowym stanie natomiast Scena Alternatywna. Eksperymentalne muzyczne oblicze zaprezentują amerykanie z grupy Enablers, którzy zagrają w Krakowie tuż po premierze najnowszego albumu „Zones”, która jest planowana na 14 czerwca.

Na Kazimierzu wystąpią również BNNT, czyli duet tworzony przez artystę dźwiękowego Konrada Smoleńskiego, grającego na specjalnie skonstruowanej bombie i perkusistę Daniela Szweda. Kolejnym zespołem na liście jest Laboratorium Pieśni – trójmiejska grupa aranżuje tradycyjne pieśni ukraińskie, bułgarskie, białoruskie, serbskie, albańskie czy oksytańskie. Artystki współpracowały już m.in. z Kayah, Atanasem Valkovem czy raperem L.U.C.

Na placu Nowym wysłuchamy również Karoliny Rec, która wystąpi ze swoim solowym projektem Resina.

Potańcówka na rozpoczęcie FKŻ

Pozostańmy jeszcze przez moment na Kazimierzu. W namiocie Festiwalu Kultury Żydowskiej na rogu ulic Józefa i Wąskiej odbędzie się potańcówka inaugurująca tegoroczną edycję FKŻ. Zagra Mała Orkiestra Dancingowa, która gra wczesny polski pop. Dwunastoosobowy skład pod dyrekcją Noama Zylberberga wykona muzykę 20-lecia międzywojennego. Wykorzystując oryginalne nagrania, orkiestra przygotuje ich aranżacje tak, jak zostały skomponowane.

Jak co roku, również i tym razem wszystkie wydarzenia związane z Wiankami będą bezpłatne i otwarte dla wszystkich.

Organizatorami Wianków są miasto i Krakowskie Biuro Festiwalowe. Organizatorzy zapowiadają, że już wkrótce ogłoszą szczegółowy program wydarzenia. Więcej informacji na stronie www.wianki.krakow.pl oraz na Facebooku: facebook.com/Wianki.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto
comments powered by Disqus