Wkrótce konsultacje tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej. Sprawdź przebieg [MAPY]

Trasa połączy się z ul. Armii Krajowej fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

17 października rozpoczną się zapowiadane już od dłuższego czasu konsultacje w sprawie tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej. Urzędnicy podali szczegóły, w tym proponowane rozwiązania techniczne.

Nowa droga ma połączyć Ruczaj z ul. Armii Krajowej i będzie przebiegać przez cztery dzielnice: Dębniki, Zwierzyniec, Krowodrzę i Bronowice. Po drodze musi pokonać m.in. Wisłę i Wzgórze św. Bronisławy.

– Celem konsultacji jest zaprezentowanie wariantów projektowanych Tras: Zwierzynieckiej, Pychowickiej oraz zebranie opinii mieszkańców co do wyboru jednego z wariantów Tras – czytamy w komunikacie.

Harmonogram

- Formularz konsultacyjny będzie dostępny od 17 października do 18 listopada.

- Spotkania konsultacyjne są planowane:


19 października na terenie Dzielnicy V Krowodrza
25 października na terenie Dzielnicy VI Bronowice
27 października na terenie Dzielnicy VII Zwierzyniec
8 listopada na terenie Dzielnicy VIII Dębniki
– Celem spotkań będzie zaprezentowanie i omówienie wariantów planowanego przebiegu Trasy Pychowickiej i Zwierzynieckiej. Spotkania odbędą się w godzinach w godzinach popołudniowych. Szczegóły organizacyjne zostaną podane w osobnym komunikacie, w dniu rozpoczęcia konsultacji tj. 17 października 2022r. – zapowiadają urzędnicy.

- Dyżury projektanta na terenie Dzielnic V – VIII są planowane w wybranych dniach miedzy 20 października a 9 listopada. Odbędą się też cztery eksperckie dyżury telefoniczne między 7 a 15 listopada, w tym dwa w godzinach przedpołudniowych i dwa w godzinach popołudniowych. Również w tych przypadkach szczegóły zostaną podane 17 października.

Więcej szczegółów, w tym linki do map w lepszej rozdzielczości, można znaleźć TUTAJ.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza Bronowice Zwierzyniec Dębniki