Wszyscy jesteśmy fotografami? Porozmawiajmy o Krowodrzy

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

W czwartek odbędzie się kolejna odsłona cyklu Porozmawiajmy o Krowodrzy. Tym razem uczestnicy spotkania będą rozmawiać o fotografach i fotografii.

Spotkanie odbędzie się 16 grudnia o godz. 17.30 w filii Biblioteki Kraków przy ul. Królewskiej 59. 

– Trudno wymyśleć lepsze osiemnaste spotkanie. Filia 21 i 22 Biblioteki Kraków wspierają lokalną tożsamość, kontynuując tradycje Biblioteki Krowoderskiej. Teraz zainicjowały zbiórkę lokalnych tekstów kultury, jakimi są fotografie. Opowie o tym kierownik BK Piotr Wasilewski oraz Ludmiła Guzowska, która przez kilka lat współorganizowała Porozmawiajmy o Krowodrzy – mówi Łukasz Mańczyk, radny Dzielnicy V Krowodrza.

Zawodowymi doświadczeniami z tej dziedziny podzielą się: Marek Świca, dyrektor Muzeum Fotografii (w skrócie MuFo, mające oddział przy ul. Józefitów 16 w Dzielnicy V), Barbara Bielec, właścicielka kilkupokoleniowego zakładu fotografii artystycznej przy placu Inwalidów i fotograf Jan Zych.

– Porozmawiamy o specyfice fotografii tej części Krakowa z okresu, kiedy dopiero ujednolicała się z resztą miasta. O narracji mikroojczyzn, wyrażanej przez fotografie i tym jak wyrażają naszą specyfikę. Ale zapraszając ich twórców dowiemy się też, jak na przestrzeni kilkudziesięciu lat zmieniają się oni sami i charakter ich pracy – dodaje Mańczyk.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Krowodrza
News will be here