Wydarzenia w MOCAK-u

MOCAK zaprasza na letnie wydarzenia fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

MOCAK zaprasza na interesujące wydarzenia, które będą miały miejsce w lipcu i sierpniu. To między innymi Drugie Życie Książki w Bibliotece MOCAK-u czy Kino Letnie.

Drugie Życie Książki w Bibliotece MOCAK-u

W niedzielę 2 sierpnia odbędzie się specjalna edycja Drugiego Życia Książki organizowana we współpracy z Krakowskim Biurem Festiwalowym. O godzinie 15.00 będą miały miejsce warsztaty literacko-artystyczne skierowane do młodzieży i osób dorosłych, czyli „Lektury wizualne: Telegram”. Spotkanie inspirowane jest poematem wizualnym „G” Ryszarda Krynickiego i obejmie wspólną lekturę wybranych utworów poety oraz twórczą pracę. Będzie to połączenie środków wyrazu właściwych literaturze i sztukom wizualnym. Na warsztaty obowiązuje wcześniejsza rejestracja pod adresem: edukacja@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 29.

W godzinach 16-17 nastąpi „Wymiana książek”. Wziąć w niej udział może każdy zainteresowany. To wymiana bezgotówkowa i wystarczy przynieść jedną, maksymalnie dziesięć książek, koniecznie w dobrym stanie. Warto pamiętać, że pozycje wydane do 1995 roku można wymienić tylko na takie, które również ukazały się do tego czasu, natomiast publikacje wydane po 1995 roku na dowolną książkę.

Kino letnie w MOCAK-u. „Para do życia”

Muzeum zaprasza również na wieczorne seanse filmowe, które nawiązują do problematyki poruszanej przez wystawę Gender w sztuce. Każdy z filmów poprzedzony będzie wstępem do tematyki kina gender opracowanym przez Grzegorza Stępniaka. To filmoznawca i publicysta, absolwent kierunku Film i Telewizja na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles. 24 lipca o godzinie 21.00 rozpocznie się seans filmu „Para do życia” (2010, reż. Joonas Berghäll, Mika Hotakinen). Film opiera się na wypowiedzi mężczyzn, dla których sauna staje się konfesjonałem, czyli miejscem, gdzie mogą opowiedzieć swoim przyjaciołom najbardziej osobiste historie. Wstęp wolny. Terminy kolejnych seansów to 7 sierpnia i 21 sierpnia.

„Miło Cię poznać” w MOCAK-u!

To propozycja dla obcokrajowców mieszkających w Krakowie. 25 lipca o godzinie 17.00 mogą wziąć udział w spotkaniu skierowanym specjalnie do nich. Wydarzenie to okazja do odkrywania tematu tożsamości. Ważne będzie również to, jak obcokrajowcy w Krakowie odnoszą się do tej kwestii poprzez sztukę. W ramach spotkania zaplanowano oprowadzanie po wystawach ”Dziesięć portretów Żydów XX wieku” i „Gender w sztuce” oraz warsztaty. Uczestnicy będą mogli zestawić swoje przemyślenia z wybranymi dziełami sztuki i stworzyć własne prace odkrywające, być może nowe aspekty własnej tożsamości. Spotkanie poprowadzi w języku angielskim muzealna edukatorka z Chorwacji, Sabina Oroshi. Wydarzenie skierowane jest do młodzieży i osób dorosłych. Obowiązuje rejestracja pod adresem: education@mocak.pl lub telefonicznie: 12 263 40 29.

comments powered by Disqus