Krótko

Wykolejenie tramwaju na alei Solidarności

fot. KRZYSZTOF KALINOWSKI
Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne poinformowało, że na alei Solidarności w kierunku kombinatu doszło do wykolejenia tramwaju.
Tramwaje: 4, 21, 22 i 44 kierowane są przez ulicę Ptaszyckiego. MPK wprowadziło zastępczą komunikację autobusową między placem Centralnym a kombinatem.

Aktualizacja:

Jak przekazał nam rzecznik prasowy MPK Marek Gancarczyk, wykoleił się tramwaj linii nr 21. Na szczęście nikomu z jadących pojazdem nic się nie stało. – Robimy wszystko, żeby jak najszybciej wstawić tramwaj na tory i przywrócić ruch. Na razie jest zablokowany w obu kierunkach – stwierdził rzecznik.

Po godz. 10.30 świadkowie zdarzenia poinformowali nas, że tramwaj udało się wstawić na tory. Pojazd już odjechał. Wciąż występują jednak utrudnienia w ruchu. Podczas wykolejenia uszkodzony został słup trakcyjny.

Prace naprawcze mogą potrwać do ok. godz. 19. Do ich zakończenia tramwaje będą kierowane przez ul. Ptaszyckiego, a z placu Centralnego do kombinatu będą kursować autobusy zastępcze. Takie są najnowsze informacje (na godz. 13.55).

Po godz. 17 ruch tramwajów został wznowiony.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Nowa Huta