Wykonawca kładki Kazimierz-Ludwinów wybrany

fot. Projekt Piotr Lewicki&Kazimierz Łatak

Zarząd Inwestycji Miejskich wybrał firmę, która ma wybudować kładkę łączącą Kazimierz z Ludwinowem. Inwestycja ma kosztować 113,7 mln zł.

Oferty w przetargu zostały otwarte jeszcze na początku maja. Zgłosiło się pięć firm i każda z nich przekroczyła zakładany budżet. Nawet w przypadku najtańszej oferty było to aż 18,7 mln zł. Kolejne oferty przekraczały już 130, a nawet 150 mln zł.

To jeden z powodów, dla których oczekiwanie na wybór wykonawcy trwało prawie trzy miesiące. Urzędnicy musieli nie tylko sprawdzić poprawność złożonych ofert, ale też znaleźć w budżecie brakujące środki – co wymagało też decyzji rady miasta.

We wtorek Zarząd Inwestycji Miejskich ogłosił wybór wykonawcy. Kładkę ma wybudować firma Primost Południe z Będzina. – Zanim będziemy mogli podpisać umowę, musimy poczekać na ewentualne odwołania pozostałych oferentów. Potrzebne będzie też dopełnienie innych formalności i ustaleń, m.in. z gestorami sieci – mówi Jan Machowski, rzecznik prasowy jednostki.

Kiedy umowa będzie podpisana, wykonawca będzie miał 26 miesięcy na wykonanie wszystkich prac. To oznacza, że kładka powinna być gotowa w drugiej połowie 2025 roku.

Kładka Kazimierz – Ludwinów będzie długa na ok. 130 m, szeroka na prawie 14 m, a w najwyższym punkcie wysoka na blisko 16 m. Ma połączyć Bulwar Inflancki pomiędzy ulicami Skawińską a Wietora po stronie Kazimierza z Bulwarem Wołyńskim w pobliżu ulicy Ludwinowskiej.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Stare Miasto Dębniki