Wzmożony ruch na krakowskich drogach. Ponad 1200 interwencji

fot. Krzysztof Kalinowski

W  weekend  policjanci z krakowskiej drogówki podjęli 1207 interwencji wobec uczestników ruchu drogowego. Zatrzymano trzech nietrzeźwych kierowców, 12 praw jazdy i 26 dowodów rejestracyjnych. Łącznie za wykroczenia nałożono aż 961 mandatów karnych, pouczono 122 osoby oraz sporządzono 38 wniosków do sądu o ukaranie.

W miniony weekend policjanci z wydziału ruchu drogowego w Krakowie podjęli wobec uczestników ruchu drogowego ogółem 1207 interwencji, z czego 49 dotyczyło pieszych, którzy zazwyczaj przekraczali jezdnię w miejscu niedozwolonym, niestosowali się do sygnalizacji, czy nie zachowując ostrożności wchodzili na ulicę przed jadący pojazd.

Interwencje wobec kierujących pojazdami dotyczyły głównie przekroczeń prędkości – to 782 interwencje, z czego siedmiu osobom zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdem za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o więcej niż 50 km/h/.

Duża ilość podjętych interwencji wobec kierowców dotyczyła również niestosowania się przez nich do sygnalizacji świetlnej, nieustąpienia pierwszeństwa pieszemu na przejściu, czy wyprzedzania innego pojazdu bezpośrednio przed nim. Mundurowi łącznie zatrzymali 12 uprawnień do kierowania pojazdem i 26 dowodów rejestracyjnych z powodu niewłaściwego stanu technicznego samochodów, lub braku odpowiednich badań technicznych. Funkcjonariusze ujawnili również trzech nietrzeźwych kierujących.

W sumie za popełnione wykroczenia policjanci krakowskiej drogówki nałożyli 961 mandatów karnych, w tym 20 wobec pieszych, pouczyli 122 osoby oraz sporządzili 38 wniosków o ukaranie do sądu.

– Pamiętaj! Na drodze zachowaj szczególną ostrożność i rozwagę! Nie zapominaj o bezpieczeństwie swoim, swoich bliskich i innych uczestników ruchu drogowego. Pośpiech, brawura, nadmierna prędkość, jazda pod wpływem alkoholu, czy nieustąpienie pierwszeństwa, to najczęstsze przyczyny, które prowadzą do tragedii na drodze – apelują policjanci.

comments powered by Disqus