Z Krakowa do Stambułu polecimy już codziennie. Będą też nowi arabscy przewoźnicy

fot. Eryk Ruta/LoveKrakow.pl

Po roku od uruchomienia połączenia Kraków – Stambuł Turkish Airlines ogłasza zwiększenie liczby lotów do siedmiu w tygodniu. W czerwcu na Kraków Airport pojawią się też nowi przewoźnicy oferujący m.in. bezpośrednie loty do Kuwejtu.

– Dokładnie rok temu rozpoczynaliśmy od trzech lotów w tygodniu. W kwietniu tego roku zwiększyliśmy ich liczbę do czterech, a już od 1 czerwca loty będą się odbywać codziennie, siedem razy w tygodniu – ogłosił w środę dyrektor generalny Turkish Airlines Yakub Gul podczas konferencji zapowiadającej zwiększenie liczby połączeń lotniczych pomiędzy Krakowem a największym tureckim miastem.

Przedstawiciele przewoźnika podkreślali, że istniejące od 91 lat Turkish Airlines to obecnie linia lotnicza docierająca do największej liczby krajów na świecie, a lotnisko w Stambule jest jednym lepszych węzłów przesiadkowych dla pasażerów kierujących się w najróżniejsze strony świata.

– Docieramy do 130 krajów i prawie 350 destynacji na sześciu kontynentach, nie ma drugiej takiej linii lotniczej – przekonywał zajmujący się marketingiem tureckiego przewoźnika Kamil Kiwatyniec.

I dodawał: – W trakcie ostatniego roku na trasie Kraków – Stambuł obsłużyliśmy blisko 40 tys. pasażerów lecących nie tylko do Stambułu, ale również dalej, korzystając z naszego hubu w Turcji. Tym sposobem nasi pasażerowie odkryli blisko 108 destynacji na całym świecie, najczęściej wybierając inne miasta w Turcji, Tajlandię, Sri Lankę, Singapur i USA. Mieliśmy już także pasażerów, którzy polecieli z nami z Krakowa do Australii, korzystając  z nowości w naszej siatce połączeń, a więc lotów między Stambułem a Melbourne.

Jeszcze więcej lotów do Turcji

Zadowolenia nie krył też prezes krakowskiego lotniska Radosław Włoszek.

– Połączyliśmy dwa magiczne miasta, Stambuł i Kraków, symbole kultury, sztuki, nauki i historii. Potwierdzeniem jakości naszej pracy jest to, że nie spoczęliśmy na laurach tylko otwierając to połączenie, ale systematycznie robiliśmy wszystko, aby zwiększyć jego rotacyjność. Jesteśmy szczęśliwi, nam się udało – mówił.

Honorowy konsul Turcji Paweł Dowgier dodawał, że liczy na jeszcze więcej lotów łączących stolicę Małopolski z Turcją. – Co najmniej dwóch połączeń dziennie – mówił.

Lotów rzeczywiście będzie jeszcze więcej. Poza Turkish Airlines połączenie pomiędzy Krakowem a Stambułem obsługuje bowiem również PLL LOT, w którego ofercie znajduje się 5 lotów tygodniowo.

Nowi przewoźnicy i połączenia

Dodatkowo, pasażerowie planujący podróż na Bliski i Daleki Wschód mogą w najbliższym czasie liczyć na jeszcze więcej nowości. W czerwcu do grona przewoźników Krakow Airport dołączy Air Arabia, czyli linie lotnicze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, którymi będzie się można wybrać do Szardży. Loty odbywać się będą codziennie, siedem dni w tygodniu.

Również w czerwcu na krakowskim lotnisku pojawi się Jazeera Airways, z propozycją bezpośrednich lotów z Krakowa do Kuwejtu. Obecnie najkrótsza możliwość lotu z przesiadkami na tej trasie zajmuje niemal 10 godzin, lot bezpośredni to czas o połowę krótszy.

Nowe połączenie z Kuwejtem ruszy 11 czerwca, a loty odbywać się będą dwa razy w tygodniu: we wtorki i w piątki.