Zaatakował nożem. Cztery ciosy w plecy

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali 32-latka z gminy Liszki, który podczas kłótni ze swoim lokatorem zadał mu kilka ciosów nożem w okolicy pleców.

Do zdarzenia doszło w ubiegły czwartek po godzinie 1 w nocy. Wówczas policjanci z Zabierzowa otrzymali zgłoszenie o zranieniu mężczyzny przy użyciu noża. Do tego zdarzenia miało dojść na terenie jednego z domów w gminie Liszki.

– Pod wskazany adres niezwłocznie został wysłany patrol. Na miejscu policjanci zastali zakrwawionego mężczyznę, z ranami ciętymi w okolicach pleców i ręki. Obecna na miejscu załoga pogotowia ratunkowego opatrzyła poszkodowanego i przetransportowała go do szpitala – mówi Bartosz Izdebski z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Policjanci ustalili, że poszkodowany mężczyzna mieszkał wspólnie z 32-letnim lokatorem, oraz że to właśnie on jest odpowiedzialny za całe zdarzenie. W wyniku przeszukania terenu w okolicy domu, kryminalni odnaleźli 32-latka na przystanku autobusowym.

– W trakcie dalszych czynności policjanci ustalili, że 32-latek podczas wspólnej libacji udzielił pokrzywdzonemu środki odurzające w postaci mefedronu, kolejno doszło między nimi do kłótni, a w trakcie awantury 32-latek zadał koledze kilka ciosów nożem, powodując rany cięte, niezagrażające jego życiu. Zatrzymany trafił do policyjnej celi – zaznacza Izdebski.

Podejrzany usłyszał trzy zarzuty kierowania gróźb uszkodzenia ciała wobec pokrzywdzonego, udzielenia mu mefedronu oraz narażenia go na niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia poprzez zadawanie ciosów nożem, na skutek czego pokrzywdzony doznał czterech ran ciętych.

Prokurator wobec podejrzanego zastosował środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru i zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.