Zaatakował nożem. Został zatrzymany w krakowskiej galerii handlowej

fot. KWP w Krakowie

Najbliższe dwa miesiące spędzi w areszcie 27-letni Ukrainiec, który zaatakował nożem innego obywatela Ukrainy na terenie Zabierzowa.

 W zeszłą środę dyżurny zabierzowskiego komisariatu policji otrzymał zgłoszenie, że w okolicach przestanku 30-letni Ukrainiec został zaatakowany nożem. – Policjanci natychmiast udali się na miejsce i ustalili, że pokrzywdzony został zaatakowany przez swojego znajomego, który zadał mu cios nożem w udo i użył wobec niego gazu łzawiącego, grożąc mu przy tym pozbawieniem życia – mówią przedstawiciele małopolskiej policji.

Funkcjonariusze ustalili, że podejrzanym jest 27-letni Ukrainiec. – Sprawą zajęli się kryminalni, którzy w wyniku podjętych czynności ustalili, że napastnik znajduje się w rejonie Krakowa. Znając jego rysopis, kilka patroli penetrowało tę okolicę, do czasu aż jeden z nich zauważył poszukiwanego mężczyznę, jak wchodzi do jednej z krakowskich galerii handlowych. Tam 27-latek został przez stróżów prawa zatrzymany i trafił do policyjnej celi – informują policjanci.

Kolejnego dnia w prokuraturze usłyszał zarzuty spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu przy użyciu noża oraz kierowania gróźb karalnych pozbawienia życia. W piątek sąd zastosował wobec 27-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na dwa miesiące. Za popełnione przestępstwa grozi mu do pięciu lat pozbawienia wolności.