Zamknięta toaleta na nowej pętli. ZDMK: To przejściowe

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Budynek z toaletami i poczekalnią na nowej pętli Mydlniki Wapiennik P+R jest zamknięty. Urzędnicy uspokajają, że to przejściowy stan i już wkrótce będzie można w pełni korzystać z nowej infrastruktury.

Pętla zaczęła działać od soboty. Skierowane tam zostały autobusy dziennej linii 139 i nocnej 601. Dzięki temu węzeł przesiadkowy może pełnić swoją funkcję: można tu pozostawić samochód lub rower i przesiąść się do komunikacji miejskiej. Nieco dalej jest też przystanek kolejowy na linii łączącej Kraków z Katowicami. Informowaliśmy o tym szerzej tutaj:

Okazuje się, że nie jeszcze nie wszystko na nowej pętli działa tak jak powinno. Niewielki budynek z toaletami i poczekalnią jest zamknięty. Kierowcy i pasażerowie mogą skorzystać z toi toia.

Kwestia dni

Zarząd Dróg Miasta Krakowa, który był odpowiedzialny za budowę nowej pętli, tłumaczy tę sytuację kwestiami formalnymi. Toaletę trzeba teraz przekazać pod opiekę jednostki Klimat – Energia – Gospodarka Wodna, a punkt socjalny dla kierowców pod opiekę MPK. Procedury są w trakcie i w najbliższym czasie budynek będzie już otwarty.

– Zarząd Transportu Publicznego zdecydował się już teraz skierować tam linie, by mieszkańcy nie musieli dłużej czekać na możliwość skorzystania z pętli i parkingu. Wstrzymywanie tego z powodu toalety nie miałoby sensu. Toi toi powinien zniknąć na dniach – uspokaja przedstawiciel ZDMK.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Bronowice