Zamknięty tunel Trasy Łagiewnickiej. Na miejscu pojawiło się blisko 100 strażaków [ZDJĘCIA, VIDEO]

fot. Trasa Łagiewnicka/Michał Pyclik

100 strażaków uczestniczy w ćwiczeniach służb ratowniczych w tunelu Trasy Łagiewnickiej.

 We wtorkowy wieczór rozpoczęły się ćwiczenia służb ratowniczych w tunelu Trasy Łagiewnickiej pomiędzy sanktuariami. Ćwiczenia organizowała Państwowa Straż Pożarna. Łącznie udział bierze ok. 100 strażaków, w tym zarówno odgrywających rolę uczestników zdarzenia, jak i udzielających im pomocy.

– Mamy przewidziane dwa epizody ćwiczeń. Pierwszym jest wypadek masowy z udziałem autobusu i znacznej liczby osób poszkodowanych z udziałem grupy ratownictwa medycznego. W drugim etapie będziemy ćwiczyć możliwość działania grupy ratownictwa chemiczno-ekologicznego – mówił nam w poniedziałek Bartłomiej Rosiek z Komendy Miejskiej PSP w Krakowie.

Oprócz straży pożarnej pojawili się na miejscu także ratownicy medyczni, policjanci, strażnicy miejscy, przedstawiciele spółki Trasa Łagiewnicka czy urzędu miasta. Zostaną rozstawione namioty pneumatyczne, w których prowadzona będzie segregacja osób poszkodowanych.

Jak mówi nam Krzysztof Migdał z Trasy Łagiewnickiej, ruch tramwajowy powinien się odbywać bez większych zakłóceń. Komunikaty dotyczące konieczności opuszczenia tunelu będą emitowane tylko w tunelach drogowych i nawet jeśli będą słyszalne przez pasażerów w sąsiednim tunelu tramwajowym, nie będą do nich skierowane. – Możliwe są tylko krótkotrwałe wstrzymania ruchu tramwajowego, które będą wynikały z samej akcji ratowniczej – zapowiada Migdał.

– Prosimy kierujących o dostosowywanie się do poleceń służb prowadzących ćwiczenia i do znaków informujących czy to o zamknięciu tunelu czy też wprowadzeniu ruchu na poszczególne pasy jezdni – podkreśla przedstawiciel spółki.

Czy jesteś za budową tras Pychowickiej i Zwierzynieckiej?

  • 85% (1715)
  • 12,9% (261)
  • 2,1% (42)