Wiedzy nigdy za wiele. Także proekologicznej, gdy przychodzi nam żyć w czasach zmagania się naszej planty z dużymi problemami, a nasze codzienne wybory mają wpływ na jej przyszłość. 3 i 4 czerwca Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Krakowa zorganizował piknik w parku Jordana, skierowany przede wszystkim do rodzin z dziećmi. W przystępny sposób, dzięki licznym ciekawym warsztatom, pokazom, grom i konkursom, przekazywane były wartościowe informacje.
Duża dawka wiedzy
Odwiedzający w tych dniach park Jordana otrzymali sadzonkę rośliny. Pracownicy i studenci Uniwesytetu Rolniczego prowadzili warsztaty poznawania lasu i gleby przez dotyk. Na innym stanowisku można było się dowiedzieć, jak poprawnie segregować śmieci. W strefie recyklingu tłumaczono proces powstawania z butelek ciepłego i szybkoschnącego polaru, a w strefie zielonej energii - w jaki sposób wytworzyć prąd na energorowerze, czy można złapać promienie słońca i naładować nimi tablet lub smartfon.
Urząd miasta informował o podejmowanych działaniach proekologicznych, energii odnawialnej, ochronie przed elektrosmogiem czy usuwaniu wyrobów z azbestu.
Światowy Dzień Ochrony Środowiska obchodzony jest 5 czerwca. Został ogłoszony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1972 roku w czasie pierwszej światowej konferencji na temat stanu środowiska w Sztokholmie.
Kraków aktywnie obchodzi Światowy Dzień Ochrony Środowiska. 3 i 4 czerwca w parku Jordana odbywa się piknik rodzinny z warsztatami, konkursami, pokazami, grami i zabawami wypełnionymi wiedzą proekologiczną.