ZDMK ma się bardziej skupić na remoncie dróg i inwestycjach

fot. Krzysztof Kalinowski

Najprawdopodobniej wkrótce dojdzie do zmian w strukturze ZDMK. Nowy wicedyrektor miałby zająć się tylko kwestiami inwestycyjnymi.

Zastępcy dyrektora Zarządu Dróg Miasta Krakowa mają bardziej skupić się na swoich zadaniach. Trzeba ściągnąć z barków obecnej wicedyrektorki część odpowiedzialności – mówi nam osoba z krakowskiego magistratu na temat szykowanych zmian w miejskiej jednostce.

Mowa o Janinie Pokrywie, wicedyrektorce ZDMK, która zanim trafiła na stanowisko zastępcy dyrektora, kierowała wydziałem inwestycji urzędu miasta, a później nowo powstałym Zarządem Inwestycji Miejskich. W zarządzie dróg kieruje pracą ponad 250 osób.

Szósty wicedyrektor

Obecnie w ZDMK podlegają pod nią dwa wydziały: ds. inwestycji oraz utrzymania. Ten pierwszy ma docelowo trafić w ręce nowej osoby. Do roli szóstego wicedyrektora szykowany jest Janusz Zagórski, który wcześniej pracował m.in. w Miejskiej Infrastrukturze.

– Miałby się on zająć inwestycjami, których ZDMK realizuje ponad sto rocznie. Chyba nie ulega wątpliwości, że wszędzie kuleje przygotowanie inwestycji. To w jego gestii byłaby również współpraca z deweloperami, którym miasto narzuca obowiązek przebudowy dróg – mówi osoba z UMK.

Remonty dróg

Janinie Pokrywie pozostałby wydział ds. utrzymania, w skład którego wchodzi naprawa dróg czy torowisk. – Ma być lepiej. Trzeba położyć większy nacisk na należyty stan infrastruktury – dodaje.

Rzecznik prasowy ZDMK w odpowiedzi na nasze pytania nie zaprzecza, że może dojść do zmian w jednostce. – Struktura jednostki jest na bieżąco analizowana by zoptymalizować zarządzanie powierzonymi nam zadaniami, co powoduje, że co pewien czas jest korygowana – ucina rozmowę Michał Pyclik.

Ostatnio doszło do innej zmiany na stanowisku wicedyrektora ds. zajęcia pasa drogowego. Poprzednia dyrektora odeszła z ZDMK, a zastąpiła ją od 18 stycznia Agnieszka Zadak.