Złodziej, diler i pirat drogowy zatrzymany

fot. Krzysztof Kalinowski
Krakowscy policjanci zatrzymali 22-letniego mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Mężczyzna poszukiwany był od kilku miesięcy m.in. w celu odbycia kary sześciu miesięcy pozbawienia wolności za rozbój, zniszczenie mienia oraz do odbycia aresztu za przestępstwa narkotykowe.
Policjanci poszukiwali od ponad czterech miesięcy 22-letniego mieszkańca powiatu krakowskiego, za którym zostały wydane dwa listy gończe i dwa zarządzenia o poszukiwaniach. Pierwszy list gończy został wydany w listopadzie ubiegłego roku w celu doprowadzenia go do zakładu karnego, wobec wyroku skazującego go za kradzież rozbójniczą i zniszczenie mienia na karę sześciu miesięcy pozbawienia wolności.

Drugi list gończy został wydany cztery miesiące później do sprawy narkotykowej, w toku której zastosowano wobec 22-latka tymczasowe aresztowanie. W międzyczasie prokurator wydał też za mężczyzną dwa zarządzenia o poszukiwaniach za niezatrzymanie się do kontroli drogowych.

Mężczyzna ukrywał się przed organami ścigania. Policjanci przez cały czas prowadzili działania zmierzające do ustalenia miejsca ukrywania się przestępcy i jego zatrzymania. Kryminalni w końcu namierzyli 22-latka. Ustalili, że przebywa na terenie jednej z posesji w powiecie myślenickim. Wobec podejrzeń, że poszukiwany będzie próbował uciec i że może  posiadać broń palną lub inne niebezpieczne narzędzia, do działań zaangażowano pododdział kontrterrorystyczny.

Zatrzymanie

Do zatrzymania mężczyzny doszło 17 kwietnia w godzinach porannych. Kilku policjantów przy użyciu siły weszło do jego domu. 22-latek próbował zbiec przez okno, jednak szybko został obezwładniony. W jednym z pokojów zajmowanym przez poszukiwanego policjanci natrafili na znaczne ilości narkotyków. Zabezpieczyli ponad 36 gramów suszu marihuany, blisko 26 gramów amfetaminy, ponad 73 gramy mefedronu i znajdujące się na parapecie wyrośnięte kilka sadzonek konopi indyjskich, a także wagę dilerską i młynek do mielenia narkotyków.

Zatrzymany trafił do policyjnej celi, a 19 kwietnia został przez kryminalnych doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odbędzie wcześniej zasądzoną karę pozbawienia wolności.

22-latek odpowie także za posiadanie znacznych ilości narkotyków i uprawę konopi indyjskich innych niż włókniste oraz za dwukrotne niezatrzymanie się do kontroli drogowej. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

comments powered by Disqus