Zmiany przy urzędzie pracy. Ulica będzie zamknięta do listopada

fot. GDDKiA

Od czwartku 20 kwietnia ulica Wąwozowa, w rejonie budowanego węzła drogi ekspresowej S7, zostanie na fragmencie zamknięta dla ruchu samochodowego.

Jak zapowiada Kacper Michna z małopolskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, ul. Wąwozowa zostanie zamknięta dla samochodów na odcinku od ul. Łowińskiego do Grodzkiego Urzędu Pracy. Piesi będą mieli nadal do dyspozycji przejście z ul. Łowińskiego do urzędu.

– Samochody będą mogły korzystać z objazdu ul. Łowińskiego, ul. Kocmyrzowską, ul. Wańkowicza i ul. PCK – czytamy w komunikacie.

– Zamknięcie fragmentu ul. Wąwozowej jest konieczne, żeby przeprowadzić dalsze prace związane z budową wiaduktu tramwajowego, który będzie przebiegał nad drogą ekspresową – tłumaczy GDDKiA. Taka organizacja ruchu ma obowiązywać do listopada.

Węzeł S7

Węzeł Kraków Grębałów to ważny element budowanego miejskiego odcinka drogi S7. Połączy S7 z ul. Kocmyrzowską (DW776) i ul. Łowińskiego. W ramach budowy węzła powstaje również nowy fragment linii tramwajowej, biegnący od przystanku Darwina w dwóch kierunkach – wzdłuż ul. Kocmyrzowskiej do przystanku Wańkowicza i wzdłuż ul. Łowińskiego do Zajezdni Nowa Huta. Budowane są trzy wiadukty tramwajowe – jeden nad linią kolejową i dwa nad drogą ekspresową. Wraz z węzłem powstaną też drogi rowerowe i chodniki dla pieszych.

Planowany termin zakończenia całej inwestycji to listopad 2024 roku.

Czytaj wiadomości ze swojej dzielnicy:

Wzgórza Krzesławickie