Zmiany w kursowaniu linii 164 i 503

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Jak informuje Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu,  z powodu remontu nawierzchni zostanie zamknięte skrzyżowanie ul. Siewnej i Bociana. W związku z tym od 5 marca na około miesiąc inaczej będą kursowały autobusy w tym rejonie.

Linia 164  będzie kursować na skróconej trasie Piaski Nowe – Siewna Wiadukt. Przystanek końcowo-początkowy „Siewna Wiadukt” urzędnicy zlokalizowali w istniejącej zatoce przystankowej na początku ul. Mackiewicza.

Linia 503 również będzie miała krótszą trasę. Z Nowego Bieżanowa Południe będzie dojeżdżać do przystanku Siewna Wiadukt. Powrót został zaplanowany przez ul. Pachońskiego, Górnickiego i Siewną. Autobus nr 503 swój przystanek końcowo-początkowy Siewna Wiadukt będzie miał na skręcie w lewo z ul. Mackiewicza w istniejącej zatoce przystankowej na początku ul. Pachońskiego.

Na trasie objazdowej autobusy linii 503 nie będą zatrzymywać się na istniejącym przystanku „Siewna”. Wyznaczony zostanie przystanek przelotowy „Siewna Wiadukt” w istniejącej zatoce przystankowej na początku ul. Mackiewicza.

Przystanki „Górka Narodowa” oraz „Bociana” na czas prowadzonych prac zostaną zawieszone.