Znamy wyniki rekrutacji do przedszkoli. Jeszcze tysiąc miejsc czeka na małych krakowian

fot. Krzysztof Kalinowski/LoveKraków.pl

Ponad 1100 wolnych miejsc wciąż czeka na maluchy w krakowskich przedszkolach. Dyrektor wydziału edukacji Anna Domańska podczas posiedzenia komisji edukacji podsumowała tegoroczną rekrutację.

5 czerwca został zamknięty etap rekrutacji uzupełniającej do przedszkoli.

Do 21 kwietnia trwał pierwszy etap rekrutacji do przedszkoli. W tym roku łączna liczba miejsc na przedszkolaków czekało 19 961 miejsc. Z czego 17 825 to była oferta przedszkoli samorządowych.

– Natomiast 2136 to oferta przedszkoli niesamorządowych – oczywiście to tylko te przedszkola, które wyraziły chęć udziału w rekrutacji elektronicznej – wyjaśnia dyrektor Domańska.

Jeśli chodzi o prywatne przedszkola to w elektronicznej rekrutacji wzięło udział 7 proc. tego typu placówek.

– Stosunkowo niewiele. Te wyniki są pozbawione waloru większości przedszkoli prywatnych. W wyniku pierwszego etapu rekrutacji mieliśmy zrekrutowanych 19 tys. dzieci, czyli już na pierwszym etapie 961 miejsc wolnych w rekrutacji. Później nastąpił etap potwierdzania przez rodziców woli zapisania dziecka. Tutaj 177 rodziców, których dzieci zakwalifikowały się do przedszkoli, nie potwierdziło takiej woli, czyli zwiększyło nam to pulę wolnych miejsc – mówi urzędniczka.

Ostatecznie, po pierwszym etapie, wystawionym do rekrutacji uzupełniającej mieliśmy wolnych miejsc 1138. Później nastąpił etap rekrutacji uzupełniającej od 25 maja do 5 czerwca. W wyniku prac komisji rekrutacyjnej 30 czerwca został zakończony nabór, zostały przedstawione wyniki rekrutacji uzupełniającej. Po tym etapie wciąż jest jeszcze tysiąc wolnych miejsc dla dzieci z całego Krakowa.

Wykaz wolnych miejsc dostępny jest TUTAJ.

News will be here