Bezpłatne autobusy w Bochni

fot. UM Bochnia

Co prawda tylko przez dwa tygodnie, jednak władze Rejonowego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego już teraz myślą o wprowadzeniu na stałe bezpłatnej komunikacji dla uczniów szkół w gminie.

Darmowe przejazdy pomiędzy 24 kwietnia a 6 maja to prezent dla mieszkańców, który z okazji jubileuszu 45 – lecia przygotowała tamtejsza spółka przewozowa. Bez biletu będzie można podróżować na wszystkich dziewięciu liniach obsługiwanych przez operatora.

Niewykluczone, że podobne akcje będą zdarzały się częściej. Obecnie, jak tłumaczy Lucjan Zapała – prezes RPK, spółka znacznie poszerza swoją ofertę. – Od roku mamy nową bazę, otworzyliśmy tam warsztat dla samochodów osobowych, ciężarowych i motocykli, mamy stację paliw, myjnię TIR i okręgową stację kontroli pojazdów – wylicza.

Czy uczniowie pojadą za darmo?

Dodaje, że nowe inwestycje zaczynają na siebie zarabiać. – Już teraz spłacamy raty kredytów i mimo to mamy nadwyżki, które chcemy przeznaczyć na lepsze usługi dla ludności. Idea jest taka, żeby spółka była samodzielna, dochodowa, nie będąc przy tym obciążeniem dla gminy – podkreśla.

Jak dodaje, przychód z tytułu dodatkowych usług, a także 1,3 mln zł. w ramach corocznej dopłaty z urzędu gminy pozwolą być może na bezpłatne przejazdy dla uczniów przez cały rok. Na takie rozwiązanie przychylnie patrzy Marek Bzdek – wójt gminy Bochnia, jednak ewentualna decyzja należy do radnych. Prezes bocheńskiego RPK przyznaje, że chciałby, by docelowo komunikacja na terenie gminy była w pełni bezpłatna.

Darmowe przejazdy to nie jedyna atrakcja przygotowana w ramach jubileuszu. 29 kwietnia odbędą się dni otwarte bazy RPK. Na miejscu będzie można wykonać przegląd techniczny samochodu, czy bez zaciskania zębów zatankować do pełna, ponieważ w tym dniu RPK sprzedawać będzie paliwo w cenie, w jakiej samo je kupuje. Nie zabraknie też jubileuszowych upominków przygotowanych z myślą o najmłodszych.

comments powered by Disqus

Najnowsze wiadomości

Wczytaj więcej

Życie miasta

Komunikacja

Biznes

Sport

Kultura

Na sygnale